۱۵ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۱

عملیات راه‌اندازی سکوی فاز ٢١ پارس جنوبی آغاز شد

با اتمام عملیات نصب سکوی فاز ٢١ پارس جنوبی و تکمیل پل ارتباطی آن، عملیات هوک آپ و راه اندازی این سکو آغاز شد.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا عبادی، سرپرست طرح توسعه فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی با اشاره به این مطلب اظهارکرد: پیش بینی می شود عملیات هوک آپ و راه اندازی سکوی فاز ٢١ در یک بازه زمانی چهار ماهه پایان یابد و گاز برداشت شده از این موقعیت، در ابتدای آذرماه امسال برای شیرین سازی به پالایشگاه خشکی ارسال شود.

وی اعلام کرد: پیش از ورود گاز ترش فراساحل به پالایشگاه مقرر است به صورت موقت عملیات شیرین سازی در پالایشگاه خشکی با گاز فازهای ۶ تا ٨ انجام شود و به این منظور در ابتدا کل سیر چرخشی گاز ترش، شیرین سازی و تزریق گاز به خط سراسری با گاز شیرین انجام می شود.

به گفته عبادی، همچنین عملکرد تجهیزات و سیستم کنترل برای چند روز تحت بررسی قرار می گیرد و در صورت صحت آنها، گاز ترش فازهای ۶ تا ٨ در تاریخ ٢٠ مردادماه وارد پالایشگاه خواهد شد.

سرپرست طرح توسعه فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی ادامه داد: در چند روز گذشته افزون بر مشعل فاز ٢٠، مشعل فاز ٢١ نیز روشن و در مدار قرار گرفت.

براساس اعلام وزارت نفت، با اجرای فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی ظرفیت برداشت گاز ایران از این میدان گازی ٢ میلیارد فوت مکعب در روز افزایش می یابد که درآمدزایی چهار میلیارد دلاری در سال برای کشور به همراه دارد.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: