۱۴ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲
در جولای ۲۰۱۶

خرید نفت هند از ایران ۲۱ درصد افزایش یافت

آمارهای جدید رویترز نشان می دهد، در ماه گذشته میلادی همزمان با از سرگیری خرید نفت ۲ پالایشگاه نفتی هند از ایران، میزان واردات نفت این کشور از ایران در ماه جولای ۲۱ درصد نسبت به ماه پیش از آن افزایش داشته و به بالاترین رقم ۵ ماه گذشته رسیده است.

به گزارش عیارآنلاین، آمارهای اولیه ورود تانکرها نشان می دهد واردات نفت هند از ایران در ماه جولای بیش از یک پنجم نسبت به ماه ژوئن افزایش داشته و به بالاترین رقم در ۵ ماه گذشته رسیده است. این افزایش از آن جهت بوده که ۲ پالایشگاه دولتی هند پس از سال ها، خرید نفت خود از ایران را از سر گرفته اند.

هندوستان پترولیوم و بهارات پترولیوم دومین و سومین پالایشگاه بزرگ دولتی هند پس از تحریم های بیمه ای غرب علیه ایران، خرید نفت از این کشور را متوقف کرده بودند.

آمارهای مربوط به ورود تاکرها نشان می دهد، هند در ماه جولای روزانه ۴۶۱ هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرده که حدود ۲۱ درصد نسبت به ماه ژوئن افزایش داشته و بیش از دو برابر ۲۱۵ هزار بشکه نفتی است که این کشور یک سال قبل از ایران خریداری کرده است.

واردات نفت هند از ایران در سال مالی جاری که از ماه آوریل آغاز شده قرار است به بالاترین رقم در ۷ سال اخیر برسد و شرکت های دولتی و خصوصی هند روزانه حداقل ۴۰۰ هزار بشکه نفت از ایران خریداری خواهند کرد.

آخرین خرید نفتی شرکت بهارات پترولیوم از ایران به نوامبر ۲۰۱۱ برمی گردد و هندوستان پترولیوم نیز آخرین بار در می ۲۰۱۳ از این کشور نفت خریداری کرده است.

این گزارش حاکی است، در ۷ ماهه نخست ۲۰۱۶، هند حدود ۳۵۹ هزار بشکه در روز از ایران نفت وارد کرده که ۶۷ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

در بازه زمانی آوریل تا جولای، یعنی ۴ ماه نخست سال مالی جاری، خرید نفت هند از ایران حدود ۴۳ درصد افزایش داشته و از ۲۸۳ هزار بشکه مدت مشابه سال قبل به ۴۰۴ هزار بشکه در روز رسیده است.

ایندین اویل، بزرگترین پالایشگاه هند در ماه جولای بزرگترین مشتری هندی نفت ایران بود و حدود ۱۵۸ هزار بشکه نفت از این کشور خرید. شرکت خصوصی اسار اویل هم با خرید ۱۲۶هزار و ۳۰۰ بشکه نفت از ایران دومین مشتری هندی بزرگ نفت این کشور در ماه گذشته میلادی بود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: