۱۴ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۸
روایت احمد توکلی از جلسه ۵ساعته منتقدان IPC

اکثر ایرادات قراردادهای جدید نفتی باقی مانده/ رویکرد وزارت نفت همچنان نادیده گرفتن ظرفیتهای داخلی است

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جلسه ۵ساعته منتقدان قراردادهای جدید نفتی گفت: با وجود چند اصلاح در متن این قراردادها، اما همچنان وزارت نفت رویکرد استفاده از ظرفیت خارجی‌ها و بی‌توجهی به ظرفیتهای داخلی را دنبال می‌کند.

به گزارش عیارآنلاین، احمد توکلی با یادآوری تصویب متن اصلاح شده قراردادهای جدید نفتی از سوی هیئت دولت در چهارشنبه‌ گذشته اظهار کرد: امروز صبح جلسه‌ای ۵ساعته با حضور منتقدان قراردادهای جدید نفتی برگزار شد که آن را طی دو روز آینده به‌صورت کتبی به اطلاع سران سه قوه و همچنین نمایندگان مردم در مجلس می‌رسانیم.

وی با اشاره اجمالی به مسائل مطرح شده در این جلسه، تصریح کرد:  محور اصلی انتقادات رویکرد وزارت نفت است که اساس آن سپردن کار به خارجی‌هاست.

وی با تأکید بر اینکه این رویکرد ظرفیتهای داخلی کشور را از کار می‌اندازد،‌ ادامه داد: با آنکه دولت و وزارت نفت روی قراردادهای جدید نفتی کار کرده‌اند اما اکثر ایرادات قبلی واردشده به این قراردادها باقی مانده است.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تنها سه، چهار ایراد از سوی وزارت نفت اصلاح شده ولی همچنان رویکرد این وزارتخانه اصرار بر نادیده گرفتن ظرفیتهای داخلی و استفاده از خارجی‌هاست، در حالی که باید روش همکاری با خارجی‌ها خرید خدمت بوده و مدیریت در دست ایرانی‌ها باشد.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: