تجهیزات پزشکی چینی مجوز نمی‌گیرند

گلابگیران، رئیس اداره کارشناسی واردات تجهیزات دندانپزشکی: از آنجایی که اتوکلاو در استریل کردن تجهیزات دندانپزشکی، اهمیت ویژه‌ای دارد، اداره تجهیزات دندانپزشکی در صدور مجوز واردات یا تولید این دستگاه، دقت نظر زیادی به خرج می‌دهد. از آنجایی که محصولات چینی کیفیت پایینی دارند، دیگر به آنها مجوز ورود نمی‌دهیم

به گزارش عیارآنلاین، محمد مهدی گلابگیران گفت: ارائه تائیدیه‌های بین المللی مانند ISo CE  FDA، تست‌های IEC و دیگر تست ریپورت‌های لازم و همچنین الزامات فنی اتوکلاو از جمله معیارهای ضروری برای اعطای مجوز ورود به دستگاه‌های اتوکلاو هستند.

رئیس اداره کارشناسی واردات تجهیزات دندانپزشکی اداره نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو اظهار کرد: هرچند وظیفه نظارت بر کیفیت تجهیزات پزشکی در بازار و مطب‌ها و شرکت‌ها به عهده اداره کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی است، اما به علت وسعت عرضه و فروش کالاهای پزشکی، حتما باید سایر ارگان‌ها از جمله ستاد مبارزه با قاچاق کالا، اتحادیه‌ها و معاونت‌های درمان و بهداشت با این اداره کل همکاری کنند تا بتوان این کار را به نحو احسن انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد: دلیل غیراستاندارد اعلام کردن برخی برندهای چینی اتوکلاو، نداشتن برخورداری آنها از استانداردهای کیفی لازم است. بنابراین برای جلوگیری از خطرات ناشی از استفاده این دستگاه ها، اسامی آنها به عنوان اتوکلاو بی کیفیت و بدون مجوز قانونی اعلام شد

گلابگیران تصریح کرد: از آنجایی که اتوکلاو در استریل کردن تجهیزات دندانپزشکی، اهمیت ویژه‌ای دارد، اداره تجهیزات دندانپزشکی در صدور مجوز واردات یا تولید این دستگاه، دقت نظر زیادی به خرج می‌دهد.

وی ادامه داد: از آنجایی که محصولات چینی کیفیت پایینی دارند، دیگر به آنها مجوز ورود نمی‌دهیم.

رئیس اداره کارشناسی واردات تجهیزات دندانپزشکی یادآوری کرد: البته اتوکلاوهای تولید داخل دارای تائیدیه های لازم از کیفیت مناسبی برخوردار هستند که لازم است با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی از آن‌ها حمایت شود.

منبع: برنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: