افتتاح بزرگترین «رصد خانه سلامت» ایران

ایازی، معاون اجتماعی وزارت بهداشت: هم‌اکنون اطلاعات ۳۴ میلیون ایرانی در حوزه سلامت جمع آوری شده است و روزانه یک میلیون خدمات بهداشتی ارائه می‌شود. در این زمنیه ارائه خدمات واکسیناسیون، دارویی، خدمات بهداشتی در روستاها و حاشیه نشین‌ها، مراقب سلامت، خانه‌های بهداشت، و … به شکل پرونده الکترونیکی و به صورت آنلاین ثبت می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، سید محمد هادی ایازی با اشاره به اقدامات گسترده بهداشتی با اولویت حاشیه‌نشین‌ها اظهار داشت: هم‌اکنون اطلاعات ۳۴ میلیون ایرانی در حوزه سلامت جمع آوری شده است و روزانه یک میلیون خدمات بهداشتی ارائه می‌شود.

ایازی در تشریح این خدمات بهداشتی عنوان کرد: در این زمنیه ارائه خدمات واکسیناسیون، دارویی، خدمات بهداشتی در روستاها و حاشیه نشین‌ها، مراقب سلامت، خانه‌های بهداشت، و … به شکل پرونده الکترونیکی و به صورت آنلاین ثبت می‌شود.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت تصریح کرد: براین اساس با تکمیل پرونده الکترونیکی ۳۴ میلیون ایرانی، به زودی رصد خانه سلامت ایران مستقر در وزارت بهداشت نیز راه اندازی می‌شود.

ایازی با تأکید بر تکمیل آمار و اطلاعات رصدخانه سلامت کشور برای تمام ایرانیان بیان داشت: درصدد هستیم تا پایان سال ۹۵ روند تکمیل اطلاعات سلامت تمام ایرانیان به مانند پرونده الکترونیک این ۳۴ میلیون نفر کنونی محقق شود.

وی با ابراز «با تکمیل پرونده الکترونیکی سلامت در لحظه و آنلاین متوجه می‌شویم چه خدمات درمانی و بهداشتی به افراد ارائه می‌شود»، خاطرنشان کرد: هم اکنون وضعیت پرونده سلامت الکترونیکی ۱۰،۵ میلیون حاشیه نشین از ساکنین شهرها جلوتر است، بطوریکه در بازدیدهای دکتر هاشمی از یکی از مناطق حاشیه نشین با خانواده ای مواجه شدیم که بالغ بر ۱۷ نفر بودند و وضعیت زندگی نابسامانی داشتند ولی جالب بود همه افراد این خانواده تحت پوشش خدمات بهداشتی بودند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: