ماموران انتظامی خراسان جنوبی از انتقال یک میلیارد ریال دام قاچاق جلوگیری کردند

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: ماموران انتظامی شهرستان های فردوس و بشرویه در دو مورد بازرسی های جداگانه از خودروهای عبوری مانع انتقال ۱۶۹راس گوسفند قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال شدند.

به گزارش عیارآنلاین، سرهنگ مجید شجاع افزود: در این ارتباط سه دستگاه خودرو توقیف و چهار نفر متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی اضافه کرد: دیروز ماموران انتظامی فردوس هنگام گشت زنی و کنترل خودروهای عبوری در محور فردوس به یک دستگاه کامیون و وانت پیکان مشکوک و خودروها را بازرسی کردند.
وی افزود:در بازرسی از این دو خودرو ۸۶ راس گوسفند که بدون هرگونه مجوز از دامپزشکی بود کشف شد که در این ارتباط دو دستگاه خودرو توقیف و دو نفر متهم به دادگاه معرفی شدند.
سرهنگ شجاع بیان کرد: در عملیاتی دیگر ماموران یگان امداد بشرویه در بازرسی از یک دستگاه کامیون نیز ۸۳ راس گوسفند قاچاق کشف کردند.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه بسیاری از بیماری های خطرناک قابل سرایت به انسان و در واقع مشترک بین دام و انسان است،جابجایی و نقل و انتقال دام بدون مجوز بهداشتی می تواند سلامت شهروندان را به خطر اندازد.
ماموران انتظامی شهرستان درمیان تیر ماه ۹۵ از انتقال ۱۸۰راس دام قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۱۵۰میلیون ریال جلوگیری کردند.
**
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی همچنین گفت: ماموران وظیفه شناس شهرستان فردوس جان پیرزن ۸۰ ساله را نجات دادند.
شجاع افزود: ماموران شب گذشته هنگام گشت زنی در شهر مشاهده کردند که راننده یک دستگاه تریلی بدون توجه به حاشیه خیابان به صورت دنده عقب در حال حرکت بود که به پیرزن ۸۰ ساله برخورد کرد.
وی ادامه داد: ماموران بلافاصله با علائم هشداری راننده خودرو تریلی را متوجه شهروند کردند و تریلی متوقف شد.
وی تصریح کرد: این شهروند زائر امام رضا (ع) بود که به همراه پسرش با خودرو شخصی برای اقامه نماز توقف کرده بودند که هنگام عبور از بلوار توسط تریلی زیر گرفته شد و با هشدار ماموران وظیفه شناس از مرگ حتمی نجات یافت.
**
به گفته رئیس پلیس راه خراسان جنوبی یک دستگاه کامیون کشنده دانگ فنگ با خلافی ۱۰میلیون ریال توقیف شد.
سرهنگ حسین رضایی افزود: در برخورد با رانندگان متخلف و حادثه ساز ماموران پلیس راه قاین هنگام کنترل خودروهای عبوری یک دستگاه کامیون را به علت تخطی از سرعت مجاز متوقف کردند.
وی افزود:پس از توقف خودرو و استعلام به دست آمده، مشخص شد خودرو مبلغ ۱۰میلیون ریال خلافی معوقه در سیستم اجراییات راهور دارد.
سرهنگ رضایی اظهار کرد: برابر ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلف رانندگی از تردد خودرو های متخلف با خلافی بیش از ۱۰ میلیون ریال جلوگیری و در صورت مشاهده توقیف خواهند شد که طبق همین ماده این خودرو روانه پارکینگ شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: