اجرای طرح مراقبت از بیمار در منزل به صورت آزمایشی

آقاجانی، معاون درمانی وزارت بهداشت: در راستای طرح مراقبت در منزل،دفتری در بیمارستان راه اندازی می شود تا ارتباط بین بیمار و خانواده وی با پزشک قطع نشود و بیمار خدمات پرستاری و پزشکی را روزانه در منزل دریافت کند. تجهیزات لازم از طریق بیمارستان در منزل فراهم شده و در صورت نیاز به بستری مجدد بیمار، اقدامات لازم انجام می شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت؛ یکی از مشکلات بیمارستان ها را اقامت بیش از حد برخی بیماران دانست و گفت: برخی بیماران مبتلا به بیماری های مزمن از جمله سرطان یا سکته قلبی و مغزی برای مدت طولانی در بیمارستان ها به خصوص بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. یکی از راه های موثر برای حل این مشکل استفاده از خدمات مراقبت در منزل است.

وی ادامه داد:در راستای طرح مراقبت در منزل،دفتری در بیمارستان راه اندازی می شود تا ارتباط بین بیمار و خانواده وی با پزشک قطع نشود و بیمار خدمات پرستاری و پزشکی را روزانه در منزل دریافت کند.
آقاجانی بیان کرد: تجهیزات لازم از طریق بیمارستان در منزل فراهم شده و در صورت نیاز به بستری مجدد بیمار، اقدامات لازم انجام می شود.
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به مزایای این طرح گفت: کاهش هزینه ها، جلوگیری از افسردگی بیماران، افزایش کیفیت مراقبت ها و جلوگیری از ایجاد عفونت و انعقاد عروقی از مزایای مراقبت بیماران در منزل است.
وی افزود: دانشگاه های علوم پزشکی ایران، تهران و شهیدبهشتی به صورت آزمایشی، در قالب طرح مراقبت در منزل،به ۴۰۰ بیمار خدمات درمانی و مراقبتی ارائه می دهند.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در سفر اخیر بنده به قم نیز، دانشگاه علوم پزشکی قم، وعده مراقبت از ۱۰۰ بیمار در منزل را به صورت آزمایشی داده است.

آقاجانی تصریح کرد: پس از جمع بندی نتایج اجرای آزمایشی این طرح، با سازمان های بیمه گر برای تحت پوشش بیمه قرارگرفتن این خدمات مذاکره می کنیم و معتقدیم این روش موجب کاهش هزینه های درمانی در کشور می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: