تعاملات مشترک وزارت بهداشت و نظام پرستاری از سر گرفته شد

آدابی، رئیس سازمان نظام پرستاری: طی جلسه چندساعته که دیروز با حضور وزیر بهداشت و معاونان وی برای حل مشکلات نظام پرستاری برگزار شد، افزایش جاذبه ها و امنیت شغلی برای اشتغال پرستاران بیکار در زمره اولویت‌ها قرار گرفت.

به گزارش عیارآنلاین، آدابی رئیس سازمان نظام پرستاری با اظهار خوشنودی از آغاز تعاملات مشترک وزارت بهداشت و این سازمان پس از ۸ ماه وقفه افزود: طی جلسه چندساعته که دیروز با حضور وزیر بهداشت و معاونان وی برای حل مشکلات نظام پرستاری برگزار شد، افزایش جاذبه ها و امنیت شغلی برای اشتغال پرستاران بیکار در زمره اولویت‌ها قرار گرفت.

وی با بیان نحوه ارتقا جاذبه‌های شغلی به ویژه برای بیش از ۴۰ هزار پرستار بیکار و بلاتکلیف تاکید کرد: افزایش قابل توجه درآمد ها به منظور کاهش نسبی اختلاف طبقاتی پزشک و پرستار یکی از مهمترین این جاذبه‌ها است که هم شامل پرستاران شاغل و هم بیکار می‌شود.
رییس سازمان نظام پرستاری به افزایش منطقی ظرفیت های پرستاری به عنوان مهمترین اولویت در برنامه های اجرایی اشاره کرده و گفت: با توجه به نتیجه مذاکرات صورت گرفته، از این پس ظرفیت پذیرش در رشته های پرستاری در هر شهری فقط براساس نیاز واقعی و همچنین در نظر گیری جمعیت پرستاران بیکار در مرکز مربوطه، انجام می‎شود.
وی تصریح کرد: امید می‌رود تا در جلسه آینده سازمان نظام پرستاری در وزارت بهداشت با حضور شورای عالی، برنامه افزایش ظرفیت‌های رشته پرستاری با  کارشناسی دقیق باز هم منطقی تر شود.
آدابی با اشاره به برپایی جلسه بعدی ادامه گفت و گوها و تعاملات نظام پرستاری و وزارت بهداشت اظهار داشت: به گفته مسئولان این جلسه ۱۰ الی ۱۲ روز آینده شکل می گیرد که درآن نیز بحث کاهش اختلاف طبقاتی پزشکان  و پرستاران و چاره جویی برای اجرای طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری به عنوان راهکار اساسی برای حل مشکلات این نظام، جدی تر از قبل مطرح می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: