متن توافق بانک مرکزی و وزارت اقتصاد/ مجامع بانک‌ها به شهریور افتاد/ ارائه صورت‌های مالی در ۲ فرمت

براساس متن توافق بانک مرکزی و وزارت اقتصاد، بانک‌ها موظف به ارائه صورت‌های مالی تا ۳۰ مرداد ماه براساس استاندارهای سازمان حسابرسی و فرمت ابلاغی بانک مرکزی شدند.

به گزارش عیارآنلاین، بعد از ظهر روز گذشته بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برای ایجاد اجماع نظر نسبت به صورت‌های مالی بانک‌ها، تشکیل جلسه دادند.

متن توافق بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برای صورت‌های مالی بانک‌ها به شرح زیر است:

کلیه موسسات اعتباری موظف‌اند صورت‌های مالی، ابلاغی موضوع بخشنامه ۹۴/۳۴۳۷۲۳ مورخ ۹۴٫۱۱٫۲۵ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را حداکثر تا تاریخ ۹۵٫۵٫۳۰ همراه با رسیدگی و اظهار نظر حسابرس در اختیار بانک مرکزی قرار دهند.

مضافاً ضرورت دارد که حسابرس مستقل و بازرس قانونی مربوطه صورت‌های مالی موسسه اعتباری تحت حسابرسی خود را بر طبق استانداردهای حسابداری ایران که از سوی سازمان حسابرسی تعیین شده و نیز بر مبنای الزامات بانک مرکزی مورد رسیدگی و اظهار نظر قرارداده و این صورت‌های مالی است که در مجامع عمومی مؤسسات اعتباری مبنای تصمیم‌گیری قرار دارد.

بنابر این گزارش، بدین ترتیب بانک‌ها و موسسات اعتباری امسال موظف به ارائه صورت‌های مالی در دو قالب استاندارهای سازمان حسابرسی و فرمت ابلاغی بانک مرکزی شده‌اند و با توجه به فرایند تعیین شده، مجامع بانک‌هایی که اعلام تنفس داشته‌اند، در شهریور ماه برگزار خواهد شد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: