بهبود روابط فرزند با والدین از اولویت های دفتر زنان و خانواده آموزش و پرورش

احمدی، مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش ‌و پرورش: آگاهی از حقوق و تکالیف در کاهش بسیاری از آسیب‌ها از جمله طلاق مؤثر است./ در بین مربیان نیز آموزش حقوق و تکالیف در دستورکار است و این طرح به صورت پایلوت در ۱۵ استان کشور اجرا شد./ در حوزه آسیب‌های خانواده به دنبال بهبود روابط والدین با فرزندان هستیم./ به دلیل بلوغ زودهنگام جنسی دختران آموزش‌های آشنایی به سال ششم ابتدایی انتقال یافته و مدرسه مکلف به ارائه آموزش‌ها است.

به گزارش عیارآنلاین، مهناز احمدی در حاشیه آزمون جشنواره مهارت‌های هنری کاردانش دانش‌آموزان با بیان این که آموزش بلوغ جنسی در اقدام مشترک با وزارت بهداشت در دستور کار قرار گرفته است، اظهارکرد:به دلیل بلوغ زودهنگام جنسی دختران آموزش‌هایی که پیش از این در دوره راهنمایی ارائه می‌شد به سال ششم ابتدایی انتقال یافته و مدرسه مکلف به ارائه آموزش‌ها است.

وی در خصوص نحوه مقابله آموزش ‌و پرورش با آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد: به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی برنامه‌های متنوعی از سوی بخش ‌های مختلف وزارت از جمله دفتر کاهش آسیب‌های اجتماعی و یا دفتر مشاوره ارائه می‌شود.

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش ‌و پرورش با اذعان به وجود ۱۳ میلیون دانش‌آموز و یک میلیون فرهنگی خاطرنشان کرد: به همراه والدین آموزش ‌و پرورش با یک جمعیت ۴۰ میلیون نفری در کشور مواجه است و با برخورداری از امکانات و نیروی متخصص می‌تواند اقدامات قابل‌توجهی برای کاهش آسیب پیاده کند.

احمدی با بیان این که تلاش ما آموزش و اطلاع‌رسانی به دانش‌آموزان دختر و پسر از عواقب اعتیاد است، افزود: در کاهش آسیب‌های اجتماعی امر آگاه‌سازی اهمیت ویژه دارد و اغلب آسیب‌دیده‌ها اذعان می‌کنند که اگر اطلاعات لازم داشتند به سراغ آسیب نمی‌رفتند.

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش ‌و پرورش با اشاره به این که آموزش مهارت‌های نه گفتن، کنترل خشم، ارتباط مفید و مؤثر و حل مسئله در دستور کار است، بیان کرد:در حوزه آسیب‌های خانواده به دنبال بهبود روابط والدین با فرزندان هستیم .

وی به ضرورت ایجاد ارتباط تنگاتنگ عاطفی در بین اعضای خانواده‌ها تأکید کرد و بیان داشت: در بین مربیان نیز آموزش حقوق و تکالیف در دستورکار است و این طرح به صورت پایلوت در ۱۵ استان کشور اجرا شد.

احمدی اضافه کرد: در قالب این طرح والدین، مربیان و خود دانش‌آموزان متوسطه نسبت به حقوق و تکالیف خود در اجتماع و روابط اجتماعی آموزش می‌بینند و در نظر داریم اجرای طرح در سایر استان‌ها نیز تسری یابد.

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش ‌و پرورش افزود:آگاهی از حقوق و تکالیف در کاهش بسیاری از آسیب‌ها از جمله طلاق مؤثر باشد، چرا که طلاق در کشور به اپیدمی تبدیل شده و دلیل اصلی آن اطلاعات اندک از فرد مقابل و برخورد احساسی است.

منبع: وزارت آموزش و پرورش

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: