نماینده مجلس:

طرح هدایت تحصیلی باید ابتدا در چند استان اجرا می‌شد، سپس به صورت سراسری در می آمد

ساداتی‌نژاد، عضو کمیسیون آموزش مجلس: رخی دانش آموزان روستاها به دلیل عدم دسترسی به محل تحصیل متناسب با رشته توصیه‌شده باید به سایر شهرها کوچ کنند./ بر همگان واضح است که طرح هدایت تحصیلی در سند تحول بنیادین ذکر شده و قانون تلقی می‌شود اما در اجرای آن نباید عجله و شتاب کرد./ می‌توان این طرح را به صورت مقطعی در چند استان اجرا کرد تا مشکلات و کمبودهای مشخص شود.

به گزارش عیارآنلاین، سیدجواد ساداتی‌نژاد با اشاره به اعتراض والدین دانش آموزان در رابطه با اجرای طرح هدایت تحصیلی توسط وزارت آموزش و پرورش، گفت: مسئولان وزارت آموزش و پرورش باید بازنگری جدی در خصوص اجرای طرح هدایت تحصیلی داشته باشند و بعد به اجرای آن بپردازند زیرا این مهم با اعتراض فراوان والدین مواجه شده است.

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش اظهار کرده اعتراضات در این خصوص بررسی می‌شود، معتقد است باید مشکلات اجرای این امر توسط کارشناسان مورد بحث و تبادل نظر قرار بگیرد و تصریح کرد: متأسفانه برخی دانش آموزان روستاها به دلیل عدم دسترسی به محل تحصیل متناسب با رشته توصیه‌شده باید به سایر شهرها کوچ کنند از این رو مهاجرت از روستا به شهر یکی از عوارض این طرح است.

وی ضمن تأکید بر اینکه خانواده‌ برخی از دانش آموزان دختر که در روستاها تحصیل می‌کنند به دلیل مسافت زیاد به‌منظور تحصیل فرزندشان در رشته ارائه‌شده با مشکل مواجه شده‌اند و این موضوع بروز عوارض اجتماعی را در پی دارد، ادامه داد: بر همگان واضح است که طرح هدایت تحصیلی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ذکر شده و قانون تلقی می‌شود اما در اجرای آن نباید عجله و شتاب کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن یادآوری اینکه سازمان بازرسی کل کشور نیز به دلیل اعتراض والدین اقدام به بررسی فوری موضوع هدایت تحصیلی کرده است، افزود: باید انعطاف بیشتری در مقابل خواسته دانش‌آموزان و خانواده‌ها در مقابل انتخاب رشته‌ صورت بگیرد.

عضو کمیسیون آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: می‌توان این طرح را به صورت مقطعی در چند استان اجرا کرد تا مشکلات و کمبودهای مشخص شود و بعد به صورت سراسری به اجرا درآید.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: