زاهدی: شکایات متعدد واصله به کمیسیون آموزش‌ مجلس در راستای شهریه غیرقانونی مدارس/ هرج‌ومرج موجود نیازمند کنترل جدی است

زاهدی، رییس کمیسیون آموزش‌ و تحقیقات مجلس: نظارت بر دریافت شهریه مدارس غیر دولتی وجود ندارد و به نوعی هرج و مرج در این حوزه وجود دارد که نیازمند کنترل جدی است./ مدارس غیردولتی باید شهریه‌ای متناسب با خدمات آموزشی که ارائه می‌شود، دریافت کنند./ میسیون آموزش مجلس در حال بررسی ایرادات شورای نگهبان به این لایحه به منظور رفع اشکالات است و با دریافت نظر نهایی از سوی شورای نگهبان به تصویب نهایی خواهد رسید.

به گزارش عیارآنلاین، محمد مهدی زاهدی ضمن انتقاد از دریافت شهریه غیرقانونی توسط برخی مدیران مدارس غیردولتی، گفت: هم اکنون احساس می‌شود نظارت جدی در خصوص نظارت بر دریافت شهریه مدارس غیر دولتی وجود ندارد و به نوعی هرج و مرج در این حوزه وجود دارد که نیازمند کنترل جدی است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مدیران مدارس غیردولتی برای دریافت مبالغ میلیونی بیش از مبلغ مصوب شده، برگزاری کلاس‌های فوق‌برنامه و خدمات ویژه را به عنوان دلیل و توجیه اعلام می‌کنند، اظهار کرد: با مسئولان وزارت آموزش و پرورش در این خصوص صحبت و  به‎‌منظور نظارت و کنترل جدی تأکید شده است.

وی با بیان اینکه موضوع برگزاری کلاس فوق‌برنامه و مواردی از این قبیل نباید دلیل دریافت شهریه‌های میلیونی باشد، ادامه داد: مدارس غیردولتی باید شهریه‌ای متناسب با خدمات آموزشی که ارائه می‌شود، دریافت کنند و حق دریافت پول بدون حساب و کتاب ندارند.

زاهدی ضمن یادآوری اینکه با تصویب نهایی لایحه تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی موضوع دریافت شهریه‌های میلیونی ساماندهی می‌شود، تصریح کرد: کمیسیون آموزش مجلس در حال بررسی ایرادات شورای نگهبان به این لایحه به منظور رفع اشکالات است و با دریافت نظر نهایی از سوی شورای نگهبان به تصویب نهایی خواهد رسید.

رییس کمیسیون آموزش‌ و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در گذشته اعلام شده که هر فردی در خصوص دریافت شهریه‌های غیر متعارف اعتراضی دارد، این موضوع را به کمیسیون متبوع ارائه کند، خاطرنشان کرد: در این راستا شکایات متعددی به کمیسیون آموزش‌ و تحقیقات مجلس ارائه شد، از این رو همه موارد به وزارت آموزش و پرورش ارجاع و خوشبختانه پیگیری خوبی از سوی مسئولان این وزارتخانه در جهت بررسی و رفع مشکلات صورت گرفت.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: