نماینده مجلس:

گردش مالی ۳۰ هزار میلیاردی حقوق معلمان در سال

سعیدی، عضو کمیسیون آموزش مجلس: معلمان کشور در معادلات اقتصادی دیده نمی‌شوند./ گردش مالی حقوق معلمان حدود ٣٠ هزار میلیارد تومان در سال است./ بانک، این رسوب هزاران میلیارد تومانی را در حالی در اختیار دارد که عواید حاصل از آن در اختیار معلمان قرار نمی گیرد.

به گزارش عیارآنلاین، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دو دهه پیش طبق قانون برنامه دوم توسعه صندوق ذخیره فرهنگیان برای کمک غیر مستقیم دولت به معیشت و منزلت معلمان تاسیس شده و هم‌اکنون در ردیف موسسات اقتصادی انگشت شمار موفق کشور است.

فاطمه سعیدی با بیان این مطلب اظهار کرد: بانک سرمایه و شرکت‌های بیمه معلم، پترو فرهنگ، سرمایه گذاری وبورس، ساختمان معلم، تامین مسکن، ماشین سازی اراک، واگن‌سازی پلور سبز، ایران ارقام، آلو پن، صنایع آموزشی، تجهیزات مدارس، پژوهش ونوآوری و سهامداری ده ها شرکت بزرگ و کوچک سبد دارائی های این موسسه را تشکیل می‌دهد اما معلمان کشور باوجود ظرفیت های فراوانی که دارند در معادلات اقتصادی دیده نمی‌شوند و فرصت کثرت جمعیت شان همواره به نادرست، تهدید تلقی می‌شود.

وی افزود: بیش از یک میلیون نفر معلم رسمی در کشور داریم که سود حاصل از گردش مالی حقوق و مزایای این قشر عظیم به جای نفع به معلمان منافع بانک دولتی را تامین می‌کند.
این عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه گردش مالی حقوق معلمان حدود ٣٠ هزار میلیارد تومان در سال است گفت: میانگین مانده حساب های معلمین در سال چند هزار میلیارد تومان است. بانک، این رسوب هزاران میلیارد تومانی را در حالی در اختیار دارد که عواید حاصل از آن در اختیار معلمان قرار نمی گیرد.

منبع: صدای معلم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: