معاون آموزش ابتدایی:

چتر پوشش آموزشهای پیش دبستانی در سطح ایران به ۶۵ درصد می رسد

دیمه ور، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش: چتر پوشش آموزشهای پیش دبستانی در سطح ایران به ۶۵ درصد می رسد./ تمامی نوآموزان در مناطق محروم، دوزبانه و عشایری زیر پوشش رایگان آموزشهای پیش دبستانی قرار می گیرند./ ۱۷۰ هزار دانش آموز عشایر در ایران تحصیل می کنند که افزون بر ۸۲ درصد آنها یعنی ۱۴۵ هزار نفر در دوره ابتدایی شاغل به تحصیل هستند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد دیمه ور روز یکشنبه در حاشیه آغاز هفدهمین اردوی دانش آموزان دختران عشایر کشور در مشهد گفت: این اقدام با هدف توسعه آموزشهای پیش دبستانی و توسعه عدالت آموزشی در سال تحصیلی پیش رو انجام می شود.
وی افزود: بر این اساس چتر پوشش آموزشهای پیش دبستانی در سطح ایران به ۶۵ درصد می رسد و در ادامه برای افزایش پوشش تحصیلی به ۱۰۰ درصد اقدام و تلاش جدی صورت می گیرد.
معاون ویزر آموزش و پرورش ادامه داد: از سال آینده تمامی نوآموزان در مناطق محروم، دوزبانه و عشایری زیر پوشش رایگان آموزشهای پیش دبستانی قرار می گیرند.
وی همچنین گفت: هم اکنون ۱۷۰ هزار دانش آموز عشایر در ایران تحصیل می کنند که افزون بر ۸۲ درصد آنها یعنی ۱۴۵ هزار نفر در دوره ابتدایی شاغل به تحصیل هستند.
دیمه ور به شمار بالای دانش آموزان مقطع ابتدایی درحوزه عشایر اشاره و بیان کرد: به همین دلیل توسعه امکانات، پوشش تحصیلی و افزایش عدالت آموزشی در این بخش مورد توجه و هدفگذاری جدی قرار دارد.
هفدهمین اردوی فرهنگی تربیتی دانش آموزان برگزیده دختر عشایر کشور به میزبانی خراسان رضوی از ۱۰ مرداد در مشهد آغاز شد و به مدت چهار روز ادامه دارد.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: