هدایت تحصیلی منطبق با قانون است/ شکایت خانواده‌ها به مراجع قانونی، دلیل ورود سازمان بازرسی

میرزاده، عضو کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس: طرح «هدایت تحصیلی» اقدامی منطبق با قانون است./ باید برای توجیه دانش‎آموزان و خانواده‌ها وقت بیشتری از سوی آموزش و پرورش گذاشته می‌شد.

به گزارش عیارآنلاین، سیدحمایت میرزاده با اشاره به بررسی «طرح هدایت تحصیلی دانش‌آموزان» در آموزش و پرورش از سوی سازمان بازرسی کل کشور با قید فوریت، گفت: طرح «هدایت تحصیلی» اقدامی منطبق با قانون است اما این انتقاد به آن که به علاقه دانش‌آموزان و اولیا آن طور که باید توجه نشده، وارد است؛ ضمن آنکه باید برای توجیه دانشآموزان و خانواده‌ها وقت بیشتری از سوی آموزش و پرورش گذاشته می‌شد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طی جلسه برگزار شده میان وزیر آموزش و پرورش و کمیسیون آموزش و تحقیقات مقرر شد؛ انعطاف بیشتری در مقابل خواسته دانش‌آموزان و خانواده صورت بگیرد، افزود: با وجود تعهد آموزش و پرورش مبنی بر انعطاف بیشتر در مقابل خواسته دانش‌آموزان، سازمان بازرسی کل کشور دستور بررسی ابعاد مختلف و پیرامون این طرح را داده است که البته این بررسی می‌تواند به دلایل متعددی همچون شکایت خانواده‌ها به مراجع قانونی باشد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه با بیان اینکه بعید می‌داند مشکل قانونی پیرامون طرح هدایت تحصیلی دانش‌آموزان وجود داشته باشد، گفت: طبیعی است که در ادامه شکایت خانواده دانش‌آموزان به مراجع قانونی این شکایت‌ها مورد بررسی مراجع ذی‌ربط همچون سازمان بازرسی کل کشور قرار بگیرد لذا؛ ایرادی در این نوع بررسی وجود ندارد و حتی می‌تواند سبب حل موضوع شود.

بر اساس این گزارش، رییس سازمان بازرسی کل کشور در حکمی به معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان ماموریت داد تا به قید فوریت موضوع هدایت تحصیلی در آموزش و پرورش را بررسی کند.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: