۱۱ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۲۹
معاون وزیر نفت اعلام کرد

مذاکره برای صادرات و ذخیره گاز ایران در جمهوری آذربایجان

معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: یک شرکت خصوصی ایرانی برای صادرات و ذخیره سازی گاز ایران در مخزن های جمهوری آذربایجان با شرکت ملی گاز ایران مذاکره هایی کرده است.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا عراقی در حاشیه همایش پنجاهمین سالگرد تاسیس صنعت گاز در جمع خبرنگاران به برنامه ایران برای همکاری با کشورهای منطقه برای صادرات گاز اشاره کرد و افزود: این مذاکرات به دولت ها منحصر نیست و توسط شرکت ها انجام می شود.
مدیرعامل شرکت ملی گاز درباره گازرسانی به شهرها و روستاهای باقیمانده گفت: هم اکنون بیش از ٩٧ درصد جمعیت شهری و ۶٧ درصد جمعیت روستایی کشور از نعمت گاز برخوردارند که این میزان در حال افزایش است.
به گفته وی، همسو با سیاست توسعه عدالت و اجرای اقتصاد مقاومتی، گازرسانی به روستاها پیگیری می شود.
وی اضافه کرد: همچنین ۹۰ درصد سوخت تحویلی به نیروگاه ها از طریق گاز تامین می شود و به ٧٢ نیروگاه و بیش از دو هزار جایگاه سی.ان.جی، صنایع عمده و واحدهای پتروشیمی گازرسانی شده است.
مدیرعامل شرکت ملی گاز اعلام کرد گازرسانی به نیروگاه چابهار از طریق سی.ان. جی در دستور کار قرار گرفته است.
همایش پنجاهمین سالروز شرکت ملی گاز ایران امروز با حضور رئییس جمهوری، دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز، وزیر نفت و وزیر صنعت معدن و تجارت در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.
بررسی عملکرد صنعت گاز در ۵۰ سال گذشته، تبیین سیاست ها و راهبردها برای ۵۰ سال دوم فعالیت، معرفی توانمندی های صنعت گاز در سطح ملی و بین المللی و نقش گاز در اقتصاد ملی و بهبود محیط زیست از اهداف برگزاری این همایش بود.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: