۱۰ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۱
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:

۹۰ درصد سوخت نیروگاه‌ها گاز است

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: روزانه ۲۵۰ میلیون مترمکعب گاز به ۷۲ نیروگاه کشور تحویل می شود که این مقدار معادل ۹۰ درصد سوخت نیروگاه ها است.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا عراقی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، در همایش پنجاهمین سالروز تاسیس شرکت ملی گاز ایران گفت: سال گذشته گازرسانی به پنج هزار روستا در دستور کار قرار گرفت که از این تعداد ۲ هزار روستا به بهره برداری رسید.

وی با بیان این که هم اکنون گازرسانی به پنج هزار روستای دیگر نیز در دست اجراست، با اشاره به قول رئیس جمهوری به مردم استان سیستان و بلوچستان برای برخورداری آنها از نعمت گاز، اظهارکرد: شرکت ملی گاز ایران تا پیش از پایان فعالیت دولت یازدهم، گازرسانی به شهر زاهدان را به بهره برداری می رساند.

معاون وزیر نفت با اشاره به برنامه های شرکت ملی گاز ایران برای حفاظت از محیط زیست، گفت: روزانه ۲۵۰ میلیون مترمکعب گاز به ۷۲ نیروگاه کشور تحویل می شود که این مقدار معادل ۹۰ درصد سوخت نیروگاه ها است.

عراقی ادامه داد: سال گذشته ۵۷ میلیارد مترمکعب گاز به نیروگاههای کشور تحویل شد که این مقدار امسال به ۶۷ میلیارد مترمکعب می رسد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد: این مقدار گاز معادل ۶۰ میلیارد لیتر سوخت مایع است که با جایگزینی آن دی اکسید کربن کمتری تولید می شود.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران سال گذشته روزانه ۷۰۰ میلیون مترمکعب گاز به مبادی مصرف تحویل شد که این مقدار تا پایان سال ۱۴۰۴ به ۱٫۲ میلیارد مترمکعب می رسد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد: هم اکنون ۴۴ شرکت زیرمجموعه این شرکت با در اختیار داشتن ۳۵ هزار کیلومتر خط لوله و ۳۰۰ هزار کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز ۲۳ میلیون واحد مسکونی کشور را تامین می کنند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: