۱۰ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵
معاون وزیر نفت اعلام کرد

گازرسانی به نیروگاه چابهار از طریق CNG/ مذاکره بخش خصوصی برای ذخیره‌سازی گاز در آذربایجان

معاون وزیر نفت از تصویب گازرسانی به نیروگاه چابهار در شورای اقتصاد خبر داد و گفت: گازرسانی به نیروگاه چابهار از طریق سی ان جی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا عراقی در جمع خبرنگاران از تصویب گازرسانی به نیروگاه چابهار در شورای اقتصاد خبر داد و گفت:گازرسانی به نیروگاه چابهار از طریق سی ان جی در دستور کار قرار گرفته است.

عراقی با اشاره به این‌که یک شرکت خصوصی ایرانی برای صادرات و ذخیره سازی گاز ایران در مخازن کشور آذربایجان با شرکت ملی گاز ایران وارد مذاکره شده است، ادامه داد: این مذاکرات بین دولت‌ها نیست.

وی ادامه داد: ایران در زمینه تجارت گاز که از جمله استراتژیهای کلان آن است با کشورهای منطقه همکاری می‌کند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به برنامه‌های این شرکت برای گازرسانی به شهرها و روستاها، گفت: هم اکنون بیش از ٩٧ درصد جمعیت شهری و ۶٧ درصد جمعیت روستایی کشور از خدمات شبکه گازرسانی برخوردارند.

این مقام مسؤول تصریح کرد: علاوه بر گازرسانی به شهرها و روستاها، گازرسانی به ٧٢ نیروگاه، ٢ هزار و ٢٠٠ ایستگاه سی‌ان‌جی و تعداد زیادی از صنایع و پتروشیمی‌ نیز انجام شده است و هم‌اکنون ٩٠درصد سوخت تحویلی به نیروگاه‌ها از طریق گاز تامین می شود.

عراقی به بهره‌برداری فازهای جدید پارس جنوبی نیز اشاره کرد و گفت: در دولت یازدهم با تکمیل فازهای ١٢، ١۵، ١۶، ١٧ و بخشی از فاز  ١٩ گاز رسانی به روستاها نیز با سرعتی قابل توجه در دست اجراست.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: