۱۰ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۶

۵۰ مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک در تهران نصب شده است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: ۵۰ مگاوات از مجموع سهمیه این شرکت در نیروگاه های مقیاس کوچک (DG) و ۷۵۵ کیلووات نیروگاه خورشیدی در پایتخت نصب شده است.

به گزارش عیارآنلاین، سید محمد هاشمی روز دوشنبه در حاشیه نشست خبری در پاسخ به ایرنا درباره توسعه انرژی های تجدیدپذیر در ایران افزود: مطابق سهمیه تعیین شده توسط توانیر تاکنون ۷۵۵ کیلووات نیروگاه خورشیدی در پایتخت نصب شده که به طور عمده در محل ساختمان مجلس شورای اسلامی، وزارتخانه ها، مدارس و مساجد بوده است.
به گفته این مقام مسئول، ۵۰ مگاوات از مجموع سهمیه این شرکت در نیروگاه های مقیاس کوچک (DG) نصب شده و تعداد دیگری نیز درحال نصب است.
وی خاطرنشان کرد: تبلیغات خوبی در این زمینه در سطح شهر، نهادها و ادارات دولتی به انجام رسیده و علاوه بر آن از شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان خواسته شده است تا در فضای پشت بام ساختمان های بلند مرتبه شهر به تجهیز و استفاده از این فناوری مبادرت کنند.
هاشمی در پاسخ به پرسش دیگر ایرنا درباره اقدامات انجام شده برای واگذاری شرکت توزیع برق تهران به بخش خصوصی تصریح کرد: این موضوع یک مسئله حاکمیتی است و فقط شامل شرکت توزیع برق تهران نمی شود.
وی ادامه داد: در این زمینه شرکت تابع تصمیمات وزارت نیرو و شرکت توانیر است.

** طلب دو تریلیون ریالی از ارگان های دولتی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ همچنین مجموع مطالبات این شرکت از سازمان های دولتی، نظامی، انتظامی و مردم را بیش از ۲ هزار میلیارد ریال ( ۲ تریلیون ریالی) برشمرد که فقط ۱۲۰ میلیارد ریال آن مربوط به شهرداری تهران است.
وی اضافه کرد: مطالبات از ارگان های دولتی، نظامی و انتظامی به طور معمول سالیانه دریافت می شود و امید می رود این مطالبات تا پایان سال تسویه شود.
این مقام مسئول با رد هرگونه خاموشی در سطح تهران از ابتدای سال تاکنون، عمده مصرف برق را مربوط به وسایل سرمایشی و در ساعت های اوج مصرف (۱۳ تا ۱۶ ) برشمرد و با یاد آوری این که قیمت برق در ساعات پیک مصرف دو برابر محاسبه می شود، از مردم خواست تا کماکان در مصرف برق صرفه جویی کنند.
به گزارش ایرنا، شرکت توزیع برق تهران بزرگ از شرکت های مهم خاورمیانه است که چهار میلیون و ۳۸۰ هزار مشترک دارد و سالیانه نزدیک به ۲۰۰ هزار انشعاب برق می فروشد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: