پرداخت ۲ هزار میلیارد تومان مطالبات بیمارستان‌ها تا پایان مرداد

هاشمی، وزیر بهداشت و درمان: پرداخت ۲ هزار میلیارد تومان مطالبات بیمارستان‌ها از سازمان بیمه تا پایان ماه جاری زمینه‌ای برای جبران مقداری از کسری‌ها است.

به گزارش عیارآنلاین، حسن قاضی‌زاده هاشمی پرداخت ۲ هزار میلیارد تومان مطالبات بیمارستان‌ها از سازمان بیمه تا پایان ماه جاری را زمینه‌ای برای جبران مقداری از کسری‌ها عنوان کرد.

وی با اشاره به وجود ظرفیت بی‌بدیلی همچون آستان قدس رضوی در استان بر لزوم جلب مشارکت این نهاد در ساخت کلینیک‌های مجهز درمانی در سطح شهر مقدس مشهد تأکید کرد و گفت: وزارت بهداشت مابقی هزینه‌های ساخت و تمام فرآیند تجهیز و جذب پرسنل در دو مرکز درمانی حاشیه شهر مشهد را از محل مالیات یک درصد بر ارزش افزوده تأمین خواهد کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مطلوب ارزیابی کردن اقدامات صورت گرفته برای مکان‌یابی بیمارستان‌های مذکور، افزود: با تسریع در روند انتخاب مجری شاهد عملیاتی شدن این دو پروژه برای بهبود وضعیت خدمات‌رسانی در حوزه بهداشت و درمان به ساکنان حاشیه شهر مشهد باشیم.

قاضی‌زاده هاشمی همچنین بر تکمیل و تجهیز بیمارستان امام رضا(ع)، توسعه اورژانس و کلینیک ویژه بیمارستان قائم(عج)، تکمیل ساخت بیمارستان شهرستان‌های فریمان، خلیل‌آباد و گناباد و تلاش برای ایجاد مشوق‌هایی به‌منظور جلب مشارکت‌های بخش خصوصی در اتمام پروژه‌ها تأکید کرد.

بیمارستان‌های فریمان و خلیل‌آباد تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسند

در این جلسه همچنین استاندار خراسان رضوی خواستار تسریع در روند تخصیص بودجه بهداشت و درمان استان باهدف تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام بیمارستانی استان شد.

علیرضا رشیدیان با تبیین وضعیت استان و شهر مشهد در شاخص‌های بهداشتی و درمانی و با اشاره به چگونگی روند ساخت بیمارستان‌های فریمان و خلیل‌آباد، افزود: با مساعدت وزارت بهداشت این دو پروژه تا پایان سال جاری تکمیل و تجهیز خواهند شد.

وی ارتقا هتلینگ و خدمات بهداشتی و درمانی را بستری برای رشد توریسم درمانی در استان عنوان کرد و خواستار همراهی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تغییر مکان سازمان انتقال خون به شهرک سلامت و تکمیل پروژه‌های عمرانی این حوزه شد.

پروانه احداث بیمارستان در حاشیه شهر مشهد به‌صورت رایگان صادر شد

در این جلسه همچنین معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی به ارائه گزارشی در خصوص مکان‌یابی ساخت دو بیمارستان ۵۴۰ و ۳۲۰ تختخوابی در حاشیه شهر مشهد پرداخت و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته اراضی موردنیاز از طریق مساعدت‌های آستان قدس رضوی و اداره کل راه و شهرسازی در پهنه شرقی و شمالی شهر جانمایی و پروانه رایگان از طرف شهرداری صادرشده است.

محمد مقدوری افزود: ۵۰ درصد هزینه‌های ساخت این دو مرکز درمانی از طریق فروش زمین اعطایی دولت به استان و مابقی مبلغ موردنیاز برای ساخت و تجهیز از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأمین خواهد شد.

وی تکمیل بیمارستان شهید هاشمی نژاد را منوط به بررسی‌های کارشناسی در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی توسط قرارگاه خاتم الانبیاء بر مبنای توافقات صورت گرفته دانست.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: