رییس دبیرخانه نهاد مقام معظم رهبری در امور دانشجویان خارج از کشور از مشکل جذب دانشجویان ایرانی خارج از کشور در دانشگاه‌ها سخن گفت

رییس دبیرخانه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان خارج از کشور گفت: با وجود تلاش‌های وزارت علوم و وزارت بهداشت همچنان مشکل جذب دانشجویان ایرانی خارج از کشور در دانشگاه‌های کشور وجود دارد.

به گزارش عیارآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین ابومحمد مرتضوی افزود: مشکلات دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های خارج از کشور نسبت به کشورهایی که در آن ساکن هستند متفاوت است.

وی گفت: دانشجویان ایرانی خارج از کشور می خواهند زمینه خدمت در ایران وجود داشته باشد تا خدمت کنند و در دانشگاه‌های کشور خودشان جذب شوند.
مرتضوی افزود: هم اکنون در کشور مشکل جذب دانشجویان ایرانی خارج از کشور وجود دارد به طوری که ارزیابی مدرک آن‌ها یک معزل است.
وی گفت: هنوز برای برگشت دانشجویان ایرانی خارج از کشور زمینه مناسب فراهم نشده است و متاسفانه بسیاری از آنان تلاش می کنند که در همان کشورها بمانند.
مرتضوی افزود: وزارتخانه های علوم و بهداشت تلاش زیادی برای برگشت دانشجویان ایرانی خارج از کشور می کنند تا در دانشگاه ها برتر کشور جذب شوند اما در برخی از دانشگاه ها مشکل جذب همچنان وجود دارد.

منبع: صداوسیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: