فانی: امروز انجمن اسلامی معلمان ملجاء فرهنگیان است

فانی، وزیر آموزش و پرورش: در مورد آسیب های اجتماعی و به شکل خاص اعتیاد آنچه گفته می شود خلاف واقع است./ اعتبارات آموزش وپرورش ۲/۷ درصد افزایش پیداکرده است و این موضوع تاکنون بی سابقه است./ در نرم جهانی ۲ تا ۳ درصد دانش آموزان تیزهوش هستند اما تعداد این گونه مدارس ۳۰ درصد یعنی بیش از ده برابرافزایش یافت.

به گزارش عیارآنلاین، در ابتدای این دیدار که صبح روز سه شنبه ۵ مردادماه دردفتر وزیر آموزش و پرورش برگزارشد دکتر سیدعبدالرزاق موسوی دبیر کل انجمن اسلامی معلمان ایران گزارشی از برنامه ها و فعالیت های سال جاری و نحوه تعامل این تشکل با وزرات آموزش وپرورش را ارائه کرد .

 سپس اعضای هیئت رئیسه ، دیدگاه ها و نظرات انجمن را در موضوعات مختلف و روز آموزش و پرورش مانند مشارکت معلمان در آموزش و پرورش ، طرح سازمان نظام معلمی، تخلفات مدارس در دریافت وجه از مردم به ویژه مدارس غیردولتی، طبقاتی شدن مدارس ، برنامه های آموزش و پرورش ،هدایت تحصیلی، توجه به اصل شایسته سالاری در گزینش مدیران، تبعیض بین معلمان و دیگران به ویژه بازنشستگان، ضرورت ایجاد تغییر در برخی حوزه های مدیریت ستادی، اصلاح ساختار حقوقی صندوق ذخیره فرهنگیان با هدف حضور نمایندگان فرهنگیان عضو در اداره صندوق ، شفاف سازی اقدامات صندوق و ارائه گزارش مستند عملکرد صندوق به اعضاء، آسیب های اجتماعی ، حقوق دانش اموزان و رضایت اولیا و.. را ارائه کردند.

در ادامه جلسه دکتر فانی ضمن تشکر از حضور اعضای انجمن در پاسخ به نظرات و پیشنهادات ارائه شده عنوان کرد که انتظار از انجمن همین است .

فانی در ادامه به اولین بیانیه انجمن به مناسبت ۱۷شهریور( روزهای انقلاب ) اشاره و تاکید کرد که امروز انجمن اسلامی معلمان ملجاء فرهنگیان است .

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به افزایش فعالیت های این تشکل در یکی دو ساله اخیر  گفت :

در مورد آسیب های اجتماعی و به شکل خاص اعتیاد آنچه گفته می شود خلاف واقع است  .

ما کارهای خوبی انجام داده و  اعتبارات خوبی برای امر پیشگیری جذب کرده ایم . تشکل های دانش آموزی ایجاد  شده اند .

فانی با تاکید بر افزایش ۸۰ درصدی حقوق فرهنگیان در طول ۳ سال گذشته تصریح کرد که اعتبارات آموزش وپرورش ۲/۷ درصد افزایش پیداکرده است و این  موضوع تاکنون بی سابقه است.

وی با اشاره به موضوع طبقاتی شدن مدارس افزایش تعداد مدارس تیزهوشان ( خاص ) را  در دولت قبل بی سابقه خوانده و گفت : در نرم جهانی ۲ تا ۳ درصد دانش آموزان تیزهوش هستند اما تعداد این گونه مدارس  ۳۰ درصد یعنی بیش از ده برابرافزایش یافت.

در حال حاضر این میزان حدود  ۵ درصداست.

وزیر آموزش وپرورش مدارس نمونه دولتی را خاص مناطق محروم خواند اما در تهران تعداد این گونه مدارس افزایش یافت که نتیجه طبیعی آن تضعیف مدارس دولتی بود .

در موضوع شهریه ،تعدادی از مدارس غیرانتفاعی در تهران را به علت تخلفات انجام شده منحل کردیم و تعدادی از مدیران این مدارس نیز برکنار شدند و دریافت های  اضافی به مردم عودت داده شد .

 فانی به پیشنهادات ارائه شده در موضوع صندوق ذخیره فرهنگیان اشاره و گفت که در حال پی گیری موضوعات است .

وی مسائل بازنشستگان را مهم دانسته و عنوان کرد که با وزیر کار و اموراجتماعی که متولی بازنشستگان می باشد هماهنگی هایی صورت گرفته است .

در پایان ، فانی به موضوع  هدایت تحصیلی و توزیع متوازن اشاره نمود که در این راستا با برگزاری جلسه با معاونین قرار بر این شده است که چند درصد تعدیل شود .

منبع: صدای معلم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: