پرهیز از خام فروشی عامل اشتغال زایی در اقتصاد دانش بنیان از نگاه معاون توسعه فناوری معاونت علمی

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: وقتی زنجیره تولید را ادامه دهیم و محصول نهایی فرآوری شده با ارزش افزوده بالا تولید و به تمام نقاط دنیا صادر کنیم نه تنها اشتغال زایی صورت گرفته است بلکه از خام فروشی پرهیز کرده ایم.

به گزارش عیارآنلاین، علی وطنی  گفت: در صورت همکاری و همسویی و اختصاص منابع برای تولیدعلم، توسعه پرهیز از خام فروشی عامل اشتغال زایی در اقتصاد دانش بنیانفناوری و تجاری سازی و تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه یک درصد تولید ناخالص ملی باید برای تحقیق و پژوهش اختصاص یابد و با تشکیل شرکتهای دانش بنیان می توان به تدریج به اهداف بالا دستی رسید.

وی افزود: این اقتصاد جدیدی است و در این اقتصاد برخلاف میادین ورزشی باید ۸۰ میلیون بازیگر اقتصادی دانش بنیان و بطور مثال ۱۱ نفر تماشا چی باشند زیرا از نظر نیروی انسانی ظرفیت خوبی در کشور داریم.
معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: نقشه راه توسعه فناوری اگر مطابق با برنامه تا افق ۱۴۰۴ پیش رود ایران در منطقه مقام اول را در زمینه فناوریهای دریایی خواهد داشت و در جهان هم جزء ۱۰ کشور برتر جهان خواهیم بود.
وطنی با بیان اینکه سند توسعه دریایی کشور به تصویب شورای انقلاب فرهنگی رسید افزود: ۷ استان کشور به طور مستقیم با دریا ارتباط دارند و منابع غنی نفت و گاز در دریا وجود دارد.
وی افزود: اگر از بعد صادراتی نگاه کنیم دریا فرصت خوبی برای ایجاد اشتغال است و باید به دریا از این بعد نگاه کرد زیرا می تواند بخش عمده ای از اقتصاد دانش بنیان و تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص دهد.

منبع: صداوسیما

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: