مولاوردی : لوایح جدید حمایت از حقوق زنان در حال تدوین است

به گزارش عیارآنلاین، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: بر اساس ضرب‌الاجل تعیین‌شده قرار است گروه‌هایی که روی لوایح مربوط به زنان کار می‌کنند، نتایج اقدام‌های خود را تا پایان مرداد ماه به معاونت امور زنان ارائه کنند که یکی از این لوایح، «تأمین امنیت زنان در برابر خشونت» است. شهیندخت مولاوردی […]

به گزارش عیارآنلاین، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: بر اساس ضرب‌الاجل تعیین‌شده قرار است گروه‌هایی که روی لوایح مربوط به زنان کار می‌کنند، نتایج اقدام‌های خود را تا پایان مرداد ماه به معاونت امور زنان ارائه کنند که یکی از این لوایح، «تأمین امنیت زنان در برابر خشونت» است.
شهیندخت مولاوردی افزود: ما پس از دریافت لایحه‌های مربوط به زنان از جمله تأمین امنیت زنان در برابر خشونت از گروه‌های کارشناسی تلاش می‌کنیم آنها را به صحن مجلس برسانیم.
وی تأکیدکرد: تمرکز اصلی ما در سال جاری به سرانجام رساندن لوایح حوزه زنان است وبه‌شخصه این موضوع را پیگیری می‌کنم.
مدیرکل دفتر بررسی‌های امور حقوقی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز چندی پیش درباره این لایحه گفت: لایحه جامع تأمین امنیت زنان در برابر خشونت پس از طی مراحل قانونی آن به احتمال قوی تا شهریورماه امسال تقدیم دولت می‌شود.
«اشرف گرامی زادگان» افزود: این لایحه دارای دو بخش جزایی و مدنی است؛ بخش جزایی آن را قوه قضائیه بررسی می‌کند و بخش مدنی نیز در زمینه مسائل حقوقی و فقهی توسط معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در حال بررسی است.
وی یادآورشد: تاکنون برای بخش جزایی آن جلسات مشترکی با قوه قضائیه برگزار شده است؛ خوشبختانه در این زمینه همکاری‌های خوبی بین معاونت زنان و دستگاه قضا وجود دارد تا بتوانیم این لایحه را به سرانجام برسانیم.
وی تصویب این لایحه را گام مؤثری برای جلوگیری از خشونت علیه زنان عنوان کرد و گفت: ما تلاش خودمان را انجام خواهیم داد تا بتوانیم با تقدیم این لایحه به دولت و پس از آن تصویب در مجلس شورای اسلامی، نسبت به اجرایی شدن آن اقدام کنیم، زیرا برای تأمین امنیت زنان علیه خشونت به این قانون نیاز داریم.

منبع: ایران

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: