ایجاد ۲ مدرسه مخصوص کودکان افغان در قلب تهران

روزنامه شرق// سال گذشته به دلیل تکمیل ظرفیت مدارس، دو مدرسه مخصوص کودکان افغانستانی ایجاد شد که کودکان ایرانی را از افغانستانی‌ها جدا می‌کرد،/ ثبت‌نام کودکان افغانستانی بدون اوراق شناسایی اقدامی بسیار مناسب است، اما برای اینکه این ایده عملی شود، باید زیرساخت‌های مناسب تعیین شود.

به گزارش عیارآنلاین، سال گذشته به دلیل تکمیل ظرفیت مدارس، دو مدرسه مخصوص کودکان افغانستانی در منطقه ۱۲ ایجاد شد که اگرچه اقدام شایسته‌ای بود، اما چون کودکان ایرانی را از افغانستانی‌ها جدا می‌کرد، قابل‌نقد بود.

همچنین برای برخی از این کودکان که در مدارس نزدیک به آنها به دلیل تکمیل ظرفیت امکان تحصیل وجود نداشت، مدارسی دورتر از محل سکونتشان در نظر گرفته شد که به دلیل دوری و نبود وسایل ایاب و ذهاب، این هم مانع از تحصیل آنها شد. برخی از خانواده‌های افغانستانی نیز کارت ویژه حمایت تحصیلی را دریافت کردند به این دلیل که در غیراین‌صورت کودکانشان رد مرز می‌شدند. اما از آن استفاده‌ای نکردند.
ثبت‌نام کودکان افغانستانی بدون اوراق شناسایی اقدامی بسیار مناسب است، اما نباید فراموش کرد برای اینکه این ایده عملی شود، باید زیرساخت‌های مناسب تعیین شود تا ریزش‌ نداشته باشیم.‌

منبع: خبرآنلاین

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: