مدیر کل امور فرهنگی و هنر آموزش و پرورش:

ایجاد ساعت کتابخوانی در مقاطع تحصیلی روند پیچیده ای دارد

اکبر زاده، مدیر کل امور فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش: رای ایجاد ساعت کتابخوانی در مدارس باید موضوع در شورای عالی آموزش و پرورش منظور و روند پیچیده‌ای طی شود./ در سال جدید طی تفاهم نامه ای که با وزارت ارشاد منعقد شد، ۲/۵ میلیارد تومان کتاب به مدارس تزریق می شود.

به گزارش عیارآنلاین، علی اکبر زاده مدیر کل امور فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش ، بیان کرد: برای ایجاد ساعت کتابخوانی در مدارس باید موضوع در شورای عالی آموزش و پرورش منظور و روند پیچیده‌ای طی شود.

 وی ادامه داد: در زمینه ترویج کتابخوانی، در قالب فوق برنامه مدارس فعالیت پرورشی انجام می‌شود. از طرفی کتابخانه‌ها تجهیز شده و دانش آموزان را ترغیب بقات کتابخوانی برگزار می‌کنیم .
اکبرزاده با اشاره به مطالبه ریاست جمهوری مبنی بر اختصاص زمان مطالعه هر چند وقت یکبار برای دانش آموزان عنوان کرد: ‌تلاش ما در زمینه ترویج، تدوین فعالیت‌هایی در راستای فرهنگ کتابخوانی، ساماندهی کتابخانه ها و افزایش سرانه کتاب  است.
وی افزود:در سال جدید طی تفاهم نامه ای که با وزارت ارشاد منعقد شد، ۲/۵ میلیارد تومان کتاب به مدارس تزریق می شود.
مدیر کل امور فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: سال گذشته تعداد کتاب به ازای هر دانش آموز از ۴ جلد به ۹٫۲ افزایش یافت. همچنین در سه فاز کلاس‌های مدارس ابتدایی مناطق مرزی را با کتابخوانه مجهز و مسابقات و فعالیت‌های کتابخوانی در قالب جشنواره «یاد یاد مهربان» و «۵۰هزار نمایشگاه در ۵۰هزار مدرسه» را برگزار کردیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: