مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی :

۱۲۰هزار کارت اعتباری خرید کالا توزیع شد/ عدم استقبال مشمولان دلیل کندی اجرای طرح

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه در طرح کارت اعتباری خرید کالا برای کارمندان و بازنشستگان کشوری بانک مرکزی پس از انجام تراکنش اعتبار تعیین شده را به حساب بانک واریز می‌کند، گفت: با توجه به این چارچوب، بانک‌ها نفعی از کندی اجرای طرح نمی‌برند.

به گزارش عیارآنلاین، سید علی‌اصغر میرمحمد صادقی، در خصوص کارت اعتباری خرید کالا اظهار داشت: تاکنون حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار کارت اعتباری در قالب طرح کارت اعتباری خرید کالا به مشمولان اختصاص یافته است.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا روند اجرای این طرح کند است، گفت: به نظر می‌رسد علت اصلی، عدم استقبال گروه‌های مشمول دریافت کارت اعتباری باشد.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی در پاسخ به این پرسش که برخی تولیدکنندگان علت روند کند طرح را عدم تخصیص اعتبارات پرداخت شده از سوی بانک مرکزی توسط بانک‌ها عنوان می‌کنند، گفت: چنین چیزی نیست، زیرا بانک مرکزی منابع کارت اعتباری خرید کالا را پس از صدور و انجام تراکنش توسط دارندگان این کارت‌ها به بانک می‌دهد.

میرمحمد صادقی تصریح کرد: بانک‌ها پولی از طرف بانک مرکزی تا قبل از استفاده از کارت توسط متقاضی در اختیار ندارند و به همین دلیل از کندی اجرا طرح نفعی نمی‌برند.

به گزارش فارس،‌ یکی از محورهای بسته خروج از رکود توزیع یک میلیون و ۵۰۰ هزار کارت اعتباری خرید کالا به بازنشستگان و کارمندانی است که کمتر از یک و نیم میلیون تومان در ماه دریافتی دارند و با وجود گذشت ماه‌ها از مطرح شدن این طرح، تنها به ۸ درصد جامعه هدف، اختصاص یافته است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: