مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی خبر داد

کارت اعتباری عام در ۳ سقف توزیع می شود

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی گفت: در صورت موافقت رئیس کل بانک مرکزی، طرح کارت اعتباری عام در سه سقف‌ ۱۰، ۲۰ و ۳۰ میلیون تومان در شبکه بانکی اجرا خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، سید علی‌اصغر میرمحمد صادقی با اشاره به برنامه بانک مرکزی برای اجرایی شدن طرح کارت اعتباری عام، گفت: در این طرح که همه مشتریان بانک‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند، کارت اعتباری در سه سقف‌ ۱۰، ۲۰ و ۳۰ میلیون تومان به متقاضیان ارائه خواهد شد.
وی ادامه داد: این پیشنهاد به تأیید کمیسیون نظارتی بانک مرکزی رسیده و در صورت موافقت رئیس کل بانک مرکزی، به مرحله اجرا درمی‌آ‌ید.
مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی، نرخ سود کارت اعتباری عام را معادل سود عقود مبادله‌ای عنوان کرد و گفت: بانک مرکزی به دنبال توسعه تسهیلات بانکی خرد در قالب کارت اعتباری است و در این زمینه با برخی بانک‌ها مذاکرات اولیه انجام شده است و آنها از اجرای این طرح استقبال کرده‌اند.
میرمحمدصادقی تصریح کرد: در طرح کارت اعتباری عام، دیگر از منابع بانک مرکزی برای پرداخت اعتبار استفاده نمی‌شود، بلکه بانک‌ها منابع خود را در این قالب تخصیص می‌دهند.
وی در پاسخ به این سؤال که شرایط دریافت کارت اعتباری عام، چیست، گفت: شرایط دریافت این کارت‌ها پس از موافقت رئیس کل بانک مرکزی با اجرای آن مشخص خواهد شد.
یکی از ویژگی‌های اعطای تسهیلات در قالب کارت اعتباری، شارژ کارت پس از بازپرداخت اقساط آن است.

منبع: بنکر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: