۴ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۳

ایران در بنگلادش مخزن ال پی جی تولید می‌کند

ایران و بنگلادش یادداشت تفاهم همکاری برای احداث کارخانه تولید مخزن های ذخیره ال پی جی امضا کردند که می تواند راه واردات ال پی جی از ایران به این کشور را هموار کند.

به گزارش عیارآنلاین، کنسرسیوم توسعه زیرساخت های استار بنگلادش  و شرکت سروینگز ایران در مراسمی که توسط فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنایع بنگلادش در داکا ترتیب داده شده بود، یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.
عبدالمطلوب احمد، رئیس فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنایع بنگلادش، رئیس کنسرسیوم توسعه زیرساخت های استار و شهریار ربیعی، مدیر شرکت سروینگز، این یادداشت تفاهم را به امضا رساندند.
مطلوب احمد گفت، در این همکاری مشترک حدود ۱۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری برای ایجاد تاسیسات تولید تانکرهای ذخیره سازی ال پی جی و مخزن های خانگی انجام خواهد گرفت.
وی افزود: «ما ۳ مکان احتمالی را برای احداث این تاسیسات در نظر گرفته ایم… پس از سفر تیم فنی از ایران و بازدید از این مکان ها، محل احداث کارخانه نهایی خواهد شد و یک مکان انتخاب خواهد شد.»
مطلوب افزود، تولید ال پی جی در جهان در سال های اخیر افزایش یافته اما قیمت ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.
توفیق الهمی چائودری، مشاور انرژی نخست وزیر بنگلادش در این مراسم گفت، با این توافق بنگلادش راه را برای واردات ال پی جی از ایران هموار کرده است.
شرکت سروینگز، یکی از شرکت های تابعه گروه بوتان است که در سال۱۹۵۳ به عنوان اولین شرکت توزیع ال پی جی در ایران تاسیس شده است.
در این مراسم، عباس واعظی، سفیر ایران در بنگلادش گفت، بنگلادش در حال حرکت سریع در مسیر توسعه است. وی افزود: «ایران و بنگلادش یکی از قدیمی ترین روابط تجاری را دارند. بلافاصله پس از استقلال بنگلادش، ما روابط تجاری مان را برقرار کردیم. اکنون با لغو تحریم های ایران، ما خواهان بررسی حوزه های جدید تجارت بین دو کشور هستیم.»

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: