۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۷
همزمان با سفر معاون رئیس جمهوری به اهواز

قرارداد فروش ۴٢ میلیون فوت‌مکعب گازهای همراه نفت امضا شد

نخستین قرارداد فروش روزانه ۴٢ میلیون فوت مکعب گازهای همراه نفت به بخش خصوصی با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب امضا شد.

به گزارش عیارآنلاین، حسین رجبعلی پور، معاون مدیر تولید بهینه سازی مصرف انرژی در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در گفتگو با شانا با تشریح قرارداد فروش گازهای همراه نفت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به بخش خصوصی اظهار کرد: طرح فروش گازهای همراه به بخش خصوصی در راستای تاکید مقام معظم رهبری برای پیشگیری از سوزاندن گازهای همراه به منظور بهره گیری کوتاه مدت و میان مدت از این گازها در دستور کار شرکت ملی نفت قرار گرفته است.

وی با اشاره به ایجاد کمیته واگذاری گازهای مشعل در شرکت ملی نفت ایران گفت: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز این موضوع را در دستور کار قرار داد، با برگزاری مزایده از سوی شرکت ملی نفت ایران از میان شرکتهای حاضر، ٢ شرکت هیربد نیرو و تجهیزات گاز تامکار واجد شرایط شناخته شدند.

رجبعلی پور گفت: مقدار گازهای عرضه شده در مزایده از طرف شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از ٣۴ واحد بهره‌برداری با حجم حدود ٢٢٧ میلیون فوت مکعب در روز است که در یک دوره زمانی پنساله قابل واگذاری است.

به گفته وی، در مرحله نخست انجام مزایده، مقدار ۴٢ میلیون فوت مکعب در روز از چهار میدان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به ٢ شرکت بخش خصوصی فروخته می شود.

این مدیر شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب یادآور شد: این قرارداد در راستای سیاستهای اصلاح الگوی مصرف ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، سیاستهای کلی محیط زیست ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و اجرای سیاستهای ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی است.

وی تصریح کرد: با اجرای این قرارداد ٢ طرف متعهد می شوند مسائل زیست محیطی را به طور ویژه مورد توجه قرار دهند.

رجبعلی پور گفت: این قرارداد افزون بر صرفه جویی و بهینه سازی انرژی از ثروت ملی هم صیانت می کند و افزون بر آن درآمدزایی و اشتغالزایی هم به همراه خواهد داشت.

منبع: شانا

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: