۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۹
معاون وزیر نفت اعلام کرد:

هدفگذاری ایران برای تولید گاز به ۱٫۲ میلیارد مترمکعب در روز

معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: میزان تولید گاز در کشور تا پایان برنامه ششم توسعه، با افزایش دوبرابری به حدود ۱٫۲ میلیارد مترمکعب افزایش خواهد یافت.

به گزارش عیارآنلاین، «حمیدرضا عراقی» روز دوشنبه در نشست خبری، میزان تولید گاز در کشور را معادل ۶ میلیون بشکه در روز اعلام کرد.
معاون وزیر نفت بر لزوم بهینه سازی و کاهش مصرف گاز تاکید کرد و ادامه داد: در صورت اجرای طرح های بهینه سازی، روزانه ١٢٠ میلیون مترمکعب گاز دیگر به ظرفیت صادرات گاز کشور افزوده می شود.
وی به افزایش گازرسانی به نیروگاه ها اشاره کرد و گفت: در روزهای اخیر، با توجه به افزایش مصرف برق در کشور، میزان تحویل گاز به نیروگاه ها افزایش یافت و به روزانه ٢۵٠ میلیون مترمکعب گاز رسید.
عراقی افزود: هم اکنون ٩٠ درصد نیروگاه های کشور از گاز طبیعی به عنوان سوخت مصرفی استفاده می کنند که باعث کاهش مصرف سوخت مایع شده است.
مدیرعامل شرکت ملی گاز، به طرح های در دست اجرا در این بخش اشاره کرد و گفت: اکنون طرح ساخت یک هزار کیلومتر خط لوله جدید و گازرسانی به پنج هزار روستا در حال انجام است.
عراقی با بیان اینکه جشن ۵۰ سالگی گاز هفته آینده برگزار می شود، گفت: در این مراسم، رئیس جمهوری اسلامی ایران، دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز و شماری از وزیران کابینه تدبیر و امید شرکت خواهند کرد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: