۴ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۷

رشد چهار درصدی تولید فولاد خام/ کاهش تولید محصولات فولادی

آمارهای داخلی و جهانی نشان از افزایش تولید فولاد خام در ایران دارد که البته عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد، علت این افزایش تولید را رونق صادرات می داند.

به گزارش عیارآنلاین، سید رضا شهرستانی با بیان این‌که این افزایش تولید فولاد مربوط به فولاد خام است، گفت: براساس آمار، در تولید فولاد خام شاهد افزایش بودیم اما تولید محصولات نهایی فولاد کاهش یافته است.

وی با اشاره به آمار تولید اظهار کرد: تولید فولاد به صورت شمش و بیلت در سه ماه نخست امسال معادل چهار میلیون و ۶۹۰ هزار تن بوده است که نسبت به سه ماه اول سال گذشته چهار درصد رشد داشته و این در حالی است که میزان کل تولید محصولات فولادی در سه ماه اول امسال به چهار میلیون و ۲۸۳ هزار تن رسید که نسبت به زمان مشابه در  سال ۱۳۹۴ با منفی هشت درصد کاهش همراه بوده است.

عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد با اشاره به این‌که اکثر صادرات فولاد ایران به صورت شمش است، خاطر نشان کرد: لازم است فولادسازان تمرکز خود را روی صادرات قرار دهند و کیفیت و استانداردهای لازم را در این حوزه کسب کنند تا توان رقابتی با تولیدکنندگانی مانند ترکیه را در بازار جهانی به دست بیاورند.

بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، در حالی تولید فولاد خام ایران در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۶ با ۵.۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به هشت میلیون و ۸۰۶ هزار تن رسید که میزان تولید فولاد خام ۶۶ کشور دنیا طی همین زمان با کاهشی ۱.۹ درصدی روبرو بوده است.

در این گزارش آمده که منطقه خاورمیانه در نیمه اول سال ۲۰۱۶ با ۳.۲ درصد کاهش تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ میلیون و ۸۲۳ هزار تن فولاد خام تولید کرد. میزان تولید فولا خام اتحادیه اروپا نیز طی نیمه نخست سال جاری میلادی با ۶.۱ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۸۲ میلیون و ۷۴۵ هزار تن رسید

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: