مدیرکل دفتر امور نمایندگی‌های سازمان توسعه تجارت: برنامه ریزی برای توسعه روابط اقتصادی ـ بازرگانی با قاره افریقا

مدیرکل دفتر امور نمایندگی‌های سازمان توسعه تجارت از هدف قرار دادن کشورهای قاره آفریقا به منظور توسعه روابط اقتصادی ـ بازرگانی با این قاره خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، رضا عباسقلی با اشاره به اینکه توسعه روابط اقتصادی – بازرگانی با قاره آفریقا یکی از اولویت‌های اصلی در برنامه‌های پیش‌روست، اظهار کرد: صادرات خدمات فنی و مهندسی، پلاستیک و مصنوعات آن، مواد پتروشیمی، روغن موتور، صنایع غذایی، دارو و تجهیزات، مصالح ساختمانی و شیرآلات آن و نیز توریسم پزشکی از جمله موارد در نظر گرفته شده به منظور توسعه روابط بازرگانی با قاره آفریقاست.

وی در مورد اهداف توسعه روابط با قاره آفریقا نیز خاطرنشان کرد: ارتباط با فعالان اقتصادی این قاره و نیز بررسی میدانی بازار و شناخت ویژگی کشورهای هدف از جمله اهداف در نظر گرفته شده به منظور توسعه این روابط است. همچنین قصد داریم با شناخت قوانین و مقررات و نیز شناخت قوانین بازار کشورهای هدف، شناخت فرصت‌ها و زمینه‌های همکاری‌های مشترک و نیز مذاکره با تجار، شرکت‌ها و فعالان اقتصادی این قاره در راستای توسعه روابط بازرگانی و اقتصادی با قاره آفریقا گام برداریم.

 توسعه روابط اقتصادی ـ بازرگانی با قاره آفریقا در حالی مدنظر قرار گرفته که قرار است تا ماه آینده مراکز تجاری ایران در کشورهای کنیا و نیجریه تاسیس شود و علاوه بر این،  کشورهای غنا، تانزانیا، اوگاندا، سنگال و سودان نیز به عنوان کشورهایی که قرار است پس از کنیا و نیجریه مراکز تجاری ایران در آنها تاسیس شود، مدنظر قرار گرفته است.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: