عرضه محدود داروهای قاچاق در کشور

سید عبدالمجید اجتهادی،مدیر کل ستاد مبارزه با قاچاق: آمار دقیق میزان قاچاق داروی کشور در دست وزارت بهداشت است اما معتقد هستیم که میزان داروهای قاچاق در کشور بسیار محدود و در مورد محدوده ناصرخسرو فقط بحث مکمل ها مطرح است.

به گزارش عیارآنلاین، اجتهادی میزان بالای قاچاق در کالاهای حوزه ی سلامت نظیر لوازم بهداشتی_آرایشی را به فور ارزیابی کرد و افزود:در این حوزه حدود %۹۰ قاچاق صورت می گیرد.
وی در پاسخ به این سؤال که بطور مشخص داروها از کدام مرز وارد کشور می شوند؟ گفت :داروهای قاچاق(که بسیار کم و محدود هستند) بیشتر چمدانی اند وبیشتر از طریق مرزهای هوایی صورت می گیرد.

مدیر کل ستاد مبارزه با قاچاق کالا ،آمار دقیق میزان قاچاق دارو در کشور را مربوط به وزارت بهداشت دانست و افزود:میزان داروهای قاچاق در کشور بسیار محدود و در محدوده ی بازار ناصرخسرو نیز فقط بحث مکمل ها مطرح است.
همچنین میثم خانلربیگ مدیر عامل یکی از شرکت های پخش داروی کشور در برنامه ی سؤال رادیو گفت و گو در خصوص میزان واردات داروی کشور خاطر نشان کرد:بازار داروی کشور در سال ۹۴ تقریبا ۱۲ هزار میلیارد تومان بوده که از این میان %۳۰ وارداتی و %۷۰ آن مربوط به تولید داخل می باشد.
خانلر بیگ نیز با اشاره به اینکه در حال حاضر قاچاق دارو به داخل کشور نداریم افزود:علت عدم قاچاق دارو در کشور عدم کمبود در این حوزه می باشد و دلیل دیگر اینکه واردات و تولید(دارو ) داخل بصورت کاملا مناسبی صورت می گیرد.

منبع: سلامت نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: