مقابله با آسیب های اجتماعی اولویت معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری

در دیدار هیات رییسه فراکسیون زنان و معاونت امور زنان و خانواده، بر ضرورت تعامل و هم افزایی دو قوه در پیگیری و حل مسائل و مشکلات حوزه زنان و خانواده تاکید شد.

به گزارش عیارآنلاین، شهیندخت مولاوردی در این نشست ضمن تشریح اقدامات و برنامه های در دست اقدام این معاونت در قالب برنامه های پنجم و ششم توسعه، مقابله با آسیبهای اجتماعی و تدوین و اجرای بسته های حمایتی از زنان و خانواده را از اولویت های این معاونت عنوان و آمادگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری را برای همکاری و تعامل مستمر با مجلس شورای اسلامی اعلام کرد.

در این نشست همچنین پروانه سلحشوری، رییس فراکسیون زنان نیز با تاکید بر ضرورت تعامل و هم افزایی دو قوه در پیگیری و حل مسائل و مشکلات حوزه زنان و خانواده، اولویت این فراکسیون را پرداختن به آسیبهای اجتماعی به خصوص حمایت از زنان بدسرپرست، سرپرست خانوار و زنان زندانی و خانواده های زندانیان با استفاده از تمامی ظرفیت ها عنوان کرد.

وی همچنین با اعلام فعال کردن «کمیته سیاسی و امور بین الملل» فراکسیون زنان، هدف از این تصمیم را پیگیری مطالبات سیاسی زنان در کشور و نیز حضور فعال تر و سازنده تر آنان در عرصه های بین المللی عنوان کرد.

سلحشوری اهمیت همکاری و هماهنگی میان مجلس و دولت را در رفع مشکلات و کاهش آسیب های اجتماعی یادآور شد و لوایح دولت در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی و حمایت از زنان از جمله موضوع  بیمه زنان و مشاغل خانگی را در راستای اهداف و اولویت های فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی دانست.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: