لزوم پرداختن به نظرات جامع اجتماعی برای گفتمان آموزش و پرورش

صالحی امیری، رییس کتابخانه و اسناد ملی: برای توسعه در کشور نیازمند ارتقای سطح آموزش و پرورش هستیم./ در فرایند آموزشی و پرورشی معلمان باید خلاق باشند و صرفا به آموزش‌ها و روش های تدریس‌ قدیمی تکیه نکنند./ تحول از آموزش و پرورش آغاز شده و تغییرات در تمامی جامعه اتفاق می‌افتد./ برای گفتمان در آموزش و پرورش ابتدا باید نظریه‌های جامعی در جامعه شکل گیرد./ چالش بنیادین در آموزش و پرورش به روز نبودن طرز تفکر و اینکه نظریه‌ها همچنان در گذشته مانده‌اند.

به گزارش عیارآنلاین، در نشست علمی بزم اندیشه که امروز در محل سازمان پژوهش برگزار شد؛ صالحی امیری رییس کتابخانه ملی با بیان اینکه برای توسعه در کشور نیازمند ارتقای سطح آموزش و پرورش هستیم، گفت: تا زمانی که آموزش و پرورش پیشرفت نکند به مقصد نهایی نمی‌رسیم.

وی ادامه داد: در فرایند آموزشی و پرورشی معلمان باید خلاق باشند و صرفا به آموزش‌ها و روش های تدریس‌ قدیمی تکیه نکنند.
رییس کتابخانه ملی با اشاره به اینکه جامعه در حال تغییر و تحول است، اظهار کرد: در این فرایند تحول از آموزش و پرورش آغاز شده و تغییرات در تمامی جامعه اتفاق می‌افتد.
صالحی امیری افزود: اکنون با جامعه دچار سرگشتگی هستیم و بین تفکر اسلامی و تفکر مدرن تردید داریم که باید به این مسئله و جهت‌گیری صحیح آن توجه شود.
وی ادامه داد: برای گفتمان در آموزش و پرورش ابتدا باید نظریه‌های جامعی در جامعه شکل گیرد.
رییس کتابخانه ملی ادامه داد: چالش بنیادین در آموزش و پرورش به روز نبودن طرز تفکر و اینکه نظریه‌ها همچنان در گذشته مانده‌اند و برای بهبود عملکرد این نهاد تأثیرگذار باید به تازگی اطلاعات توجه شود؛ همچنین چارچوب مشخصی برای آن تعریف شود تا با تغییر دولت‌ها جهت‌گیری آموزش و پرورش منحرف نشده و در مسیر تعالی حرکت کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: