رونمایی از سامانه الکترونیکی صدور پروانه موسسات پزشکی

آقاجانی، معاون درمان وزیر بهداشت: به حداقل رسیدن نقش نیروی انسانی در این زمینه که موجب حذف رفت و آمدهای بسیار و کاهش تخلفات می شود از فواید سامانه الکترونیکی صدور پروانه موسسات پزشکی است.

به گزارش عیارآنلاین، محمد آقاجانی، معاون درمان وزیر بهداشت از رونمایی و افتتاح رسمی سامانه الکترونیکی صدور پروانه موسسات پزشکی خبر داد و اظهار کرد: با استفاده از سامانه ملی صدور پروانه‌ها تمام خدمات از مرحله موافقت اصولی تا صدور پروانه بهره‌برداری موسسات و سایر فرآیند‌های موسسات پزشکی در قالب خدمات دولت الکترونیک و به صورت غیر حضوری به متقاضیان تاسیس و موسسات فعال کشور ارائه می‌شود.

وی از جمله دستاوردهای این سامانه را یکپارچه سازی اطلاعات موسسات پزشکی کل کشور، ایجاد بستر آماری مناسب جهت برنامه‌ریزی‌های کلان خدمات درمانی و تخصیص متعادل و هدفمند منابع درمان در کل کشور بیان کرد و افزود: به حداقل رسیدن نقش نیروی انسانی در این زمینه که موجب حذف رفت و آمدهای بسیار و کاهش تخلفات می‌شود از فواید این سامانه است.

معاون درمان وزیر بهداشت یکی دیگر از فواید راه اندازی این سامانه را تشکیل بانک اطلاعاتی موسسات پزشکی برای برنامه‌ریزی حوزه درمان کشور عنوان کرد و گفت: استقرار کامل سطح بندی خدمات درمانی به طور مکانیزه در کشور، استفاده از سایر بانک‌های اطلاعاتی مرتبط برای تسهیل صدور پروانه موسسات پزشکی، اصلاح و تسهیل فرایند صدور پروانه موسسه پزشکی، نظارت دقیق‌تر بر فعالیت موسسات درمانی از دیگر فواید این سامانه است.

آقاجانی ادامه داد: این سامانه به صورت آزمایشی در چندین دانشگاه علوم پزشکی کشور آزمایش و اطلاعات ۶هزار موسسه پزشکی در این بانک اطلاعاتی وارد شده است و با آغاز به کار رسمی آن در همه استان‌های کشور مورد بهره برداری کامل قرار می‌گیرد.

منبع: آنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: