هاشمی: مسئولان درباره تعرفه های پزشکی واقع بین نیستند

هاشمی، وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی: مسئولان درباره تعرفه های پزشکی واقع بین نیستند،رسوبات افکار سوسیالیستی هنوز در برخی مسئولان وجود دارد.

به گزارش عیارآنلاین، سید حسن هاشمی گفت: بیش از اینکه در صدد گسترش گردشگری سلامت در بخش دولتی باشیم، به فکر گسترش خدمات بهداشتی و درمانی برای هموطنان خود هستیم.
وی افزود: از قدیم هم گفته اند چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است و ما در ابتدا موظفیم خدمات خود را برای مردم کشور خودمان فراهم کنیم.
وزیر بهداشت در ادامه به نقش موثر بخش خصوصی در گسترش گردشگری سلامت اشاره کرد و افزود: در مباحثی مانند گردشگری سلامت می توان از توانایی های بخش خصوصی استفاده کرد ولی برای این کار نیز باید بستر لازم برای حضور بخش خصوصی فراهم شود.
هاشمی با اشاره به مشکلات بخش خصوصی برای فعالیت در گردشگری سلامت یادآور شد: متاسفانه مسئولان درباره تعرفه گذاری خدمات سلامت واقع بین نیستند و این واقعیت را نمی پذیرند که در حوزه پزشکی نیز باید مانند سایر حوزه ها عمل شود.
وزیر بهداشت در این خصوص افزود: طی این سه سال که در وزارت بهداشت هستم مدام گفته ام اگر نتوانیم در بخش سلامت فرصت سازی مناسب برای سرمایه گذاری بخش خصوصی داشته باشیم، قادر به تامین خدمات حوزه سلامت را نخواهیم داشت.
وی با اشاره به نقش بیمه در ارائه خدمت مناسب به مردم در حوزه سلامت افزود: این مساله مربوط به یک دوره خاص نمی شود و مطمئن باشید نه این دولت و نه دولت های آینده به تنهایی قدرت تامین خدمات در حوزه سلامت را نخواهند داشت و باید مانند همه جای دنیا، بیمه ها مردم را حمایت کنند بنابراین لازم است منابع لازم برای بیمه ها در نظر گرفته شود.
وزیر بهداشت درباره کارهای انجام شده در حوزه گردشگری سلامت ادامه داد: در سال های گذشته گاهی کارهای بسیار سطحی و مقطعی و در حوزه گردشگری سلامت انجام شده است و اگر فعالیت خود را با برخی کشورهای منطقه در این موضوع مقایسه کنیم متوجه ضعف خود در این زمینه خواهیم شد و این در حالی است که ما از کشورهای اطراف خودمان که منابع سرشاری را از این طریق به دست می آورند، چیزی کم نداریم؛ امیدواریم سیاست گذاران در این زمینه واقع بین باشند.
هاشمی افزود: در کشور ما از فرصت سازی برای بخش خصوصی بسیار حرف زده می شود اما واقعیت آن است که رسوبات افکار سوسیالیستی در برخی مسئولان وجود دارد.
وزیر بهداشت گفت: همه دولت ها راجع به اصل ۴۴ قانون اساسی و کاهش تصدی گری دولت صحبت کرده اند؛ خود من نیز بارها راجع به هیات امنایی کردن بیمارستان ها و کاهش تصدی گری گفته ام اما در عمل چه کرده ایم؟! ما معتقدیم دولت باید به سیاستگذاری و نظارت بپردازد اما در عمل چیز دیگری اتفاق می افتد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: