شرکت ۱۲ هزار دانش آموز در مسابقات ورزشی تابستان ۹۵

حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش: باید کاری کنیم که تحرک دانش آموزان برای افزایش سلامتی و پیشگیری از مشکلات بیشتر شود./ مدیر مدرسه تاثیرگذارترین عامل درانجام فرایند فعالیت های ورزشی است./ باید دانش آموز ۳ تا ۴ ساعت در کنار زنگ ورزش فعالیت ورزشی داشته باشد./ تاکنون ۱۹۲ مدرسه تخصصی در استان ها ایجاد شده که در هر استان ۶ مدرسه به تفکیک جنسیت و مقاطع سه گانه دایر شده./ در راستای اجرای عدالت آموزشی و عدالت محوری سعی کرده ایم در همه مدارس اعم از عشایری، مرزی و دیگر مدارس فعالیت های ورزشی را گسترش دهیم.

به گزارش عیارآنلاین، مهرزاد حمیدی در نشست خبری که در مجتمع  آموزشی و رفاهی منطقه ۵ تهران برگزار شد، گفت: تمام فعالیت های ما براساس سند تحول و سیاست های هفت گانه  مدرسه محوری، مشارکت جویی، دانش آموز محوری،  علم محوری،  اخلاق مداری، افزایش کیفیت و رضایت مداری است.

حمیدی افزود: اگر برنامه ای براساس چارچوب موجود در سند تحول بنیادین نباشد هرچند اجرای آن از قبل شروع شده باشد از فعالیت های تربیت بدنی حذف خواهد شد.

وی، اضافه وزن، فشار خون بالا و کلسترول را در بین دانش آموزان همچنان در حال افزایش دانست و افزود: آمارهای موجود به ما می گوید باید کاری کنیم که تحرک دانش آموزان افزایش یابد  و در همین راستا سعی در افزایش فعالیت های فراگیرانه، مشارکت گرایانه، مدرسه و دانش آموز محور کرده ایم.

معاون تربیت بدنی و سلامت  وزیر خاطرنشان کرد: فناوری های نوین کودکان و نوجوانان را یک جانشین کرده و تحرک را از آنها گرفته و باتوجه به بافت شهری و وجود تراکم جمعیتی تنها محل تحرک بچه ها در مدارس است.

حمیدی ایجاد تحرک در بین دانش آموزان بیش از ۱۰۵ هزار مدرسه کاری بسیار سنگین دانست و افزود: مدیر مدرسه تاثیرگذارترین عامل درانجام فرایند فعالیت های ورزشی است و دراین راستا  و به منظور برقراری تعامل بیشتر اقدام به برگزاری جلسات مستمری با روسای آموزش و پرورش و مدیران مدارس کرده ایم.

وی با اشاره به وجود بیش از ۲۰درصد از دانش آموزان دارای اضافه وزن در مدارس گفت: این مشکل با ۲ ساعت تربیت بدنی در هفته حل نمی شود بلکه باید دانش آموز ۳ تا ۴ ساعت در کنار زنگ ورزش فعالیت ورزشی داشته باشد وما تاکنون ۳ ساعت به درس تربیت بدنی اضافه کرده ایم.

حمیدی خاطرنشان کرد: برنامه هایی که در سه سال اخیر در حوزه تربیت بدنی اجرا شده است سعی کردیم در سال تحصیلی  ۹۶-۹۵ بر استقرار و تحکیم آنها گام برداریم.

وی از درآمد ۲۹ میلیارد تومانی ناشی از مشارکت  مارکتینگ دانش آموزان و والدین خبر داد و افزود: شوراهای آموزش و پرورش، دستگاه های مختلف و شوراهای روستاها و شورایاری ها همکاری خوبی در زمینه آماده سازی  مدارس برای اجرای طرح المپیادهای درون مدرسه ای داشته اند و به طور فعال نیز مسئولین و شخصیت های استانی در مراسم افتتاحیه و اختتامیه شرکت داشته اند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد : ۳ هزار کانون ورزشی  داریم که در تابستان پذیرای یک میلیون و  ۵۰۰ هزار دانش آموز برای فعالیت های ورزشی است.

وی با اشاره به ایجاد بیش از  ۸ هزار و ۷۷۰ رشته کانون در دولت تدبیر و امید گفت: مدارس را به عنوان مرکز ورزشی اعلام کردیم که مدارس اقماری دانش آموزان خود را جهت استفاده از امکانات ورزشی به آنجا هدایت می کنند و دانش آموزان زیر نظر مربیان در رشته های مورد علاقه خود به فعالیت های ورزشی می پردازند.

حمیدی طرح پویا را یکی دیگر از دستاوردهای آموزش وپرورش در دولت تدبیر وامید  دانست و افزود: در کف و دیوار مدرسه نقوش تحرک آفرینی شکل گرفته که دانش  آموزان را به تحرک وا می دارد  و دغدغه ما  این است که هنگام زنگ تفریح رقابت برای تصاحب هریک از ایستگاه های منقش در حیاط مدرسه باعث آسیب دانش آموزان شود.

وی از شرکت ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دانش آموز در طرح نرمش صبحگاهی در سال تحصیلی  ۹۵-۹۴ خبر داد و افزود: در دروس متوسطه دوره دوم که توسط شورای عالی آموزش و پرورش مورد بازنگری قرار گرفت  ۹ ساعت از کلاس های درس به پایه  های دوم ، سوم و پیش دانشگاهی اضافه شد که با معاونت تربیت بدنی و سلامت  مرتبط است و اگر دروس متوسطه دوره اول نیز مورد بازنگری قرار گیرد  افزایش ساعت مرتبط با تربیت بدنی و سلامت را که مورد تایید  سازمان پژوهش باشدرا خواهیم داشت.

معاون تربیت بدنی وسلامت  وزیر آموزش وپرورش از ایجاد مدارس تخصصی خبر داد و افزود : تاکنون ۱۹۲ مدرسه تخصصی در استان ها ایجاد شده که در هر استان ۶ مدرسه به تفکیک جنسیت و مقاطع سه گانه دایر شده و دانش آموزان در این مدارس به مدت ۸ ساعت درس تربیت بدنی را می گذرانند.

حمیدی طرح مدرسه قهرمان را از جمله طرح های دیگر این معاونت  دانست و افزود  : با رویکرد مدرسه محورانه این طرح در ۳ رشته به صورت پایلوت انجام شد  که از سال تحصیلی ۹۶-۹۵ با فراهم شدن زیر ساخت ها در رشته های بیشتری انجام خواهد شد و در این طرح مدارس می توانند با پرچم خود  در مسابقات استانی حاضر شوند.

حمیدی از وجود  ۳۳ هزار مربی تربیت بدنی خبر داد و افزود : برای همه مربیان کلاس های آموزشی برگزار کرده ایم و تلاش کرده ایم کتاب راهنمای معلم درس تربیت بدنی در تمام پایه ها داشته باشیم که سازمان پژوهش  در این زمینه اهتمام ویژه ای داشته است.

وی تصریح  کرد: در راستای اجرای عدالت آموزشی و عدالت محوری سعی کرده ایم در همه مدارس اعم از عشایری،  مرزی و دیگر مدارس فعالیت های ورزشی را گسترش دهیم و در بحث کیفیت محوری سعی نموده ایم فعالیت هایی را ارائه دهیم که رضایت دانش آموزان را به همراه داشته باشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت خاطرنشان ساخت : مسابقات ورزش قهرمانی با شرکت ۱۲ هزار دانش آموز دختر  و پسر از  ۱۰ مرداد تا ۱۵ شهریور به میزبانی ۶ استان  فارس، مرکزی،  قم ، کردستان ، اصفهان و چهارمحال بختیاری و با حضور  ۱۴۲۴ داور برگزار می شود.

منبع: مهر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: