۱۷۱ هزار دانش آموز عشایر در کشور مشغول به تحصیل اند

یزدان پناه، مدیرکل مناطق کمتر توسعه یافته و عشایری وزارت آموزش و پرورش: ۱۷۱ هزار و ۵۰۰ دانش آموز عشایر در کشور مشغول تحصیل هستند./ مدارس شبانه روزی عشایر از ۱۷۲ مدرسه در سال گذشته به ۱۹۲مدرسه در سالجاری افزایش یافته است./ ۲۳ استان کشور دارای دانش آموز عشایر هستند.

به گزارش عیارآنلاین، علی نقی یزدان پناه روز دوشنبه در حاشیه مراسم آغازین اردوی فرهنگی، تربیتی دانش آموزان عشایر کشور در مشهد افزود: این دانش آموزان در ۶ هزار و ۴۵ مدرسه عشایری کشور تحصیل می کنند.
وی با بیان اینکه ۴۶٫۸ درصد دانش آموزان عشایر کشور را دختران تشکیل می دهند، اظهار کرد: ۲۳ استان کشور دارای دانش آموز عشایر هستند.
وی با اشاره به تلاش برای توسعه عدالت آموزشی و تربیتی در حوزه دانش آموزان عشایر گفت: در این راستا مدارس شبانه روزی عشایر از ۱۷۲ مدرسه در سال گذشته به ۱۹۲مدرسه در سالجاری افزایش یافته است.
یزدان پناه با بیان اینکه دانش آموزان عشایر همزمان با سایر دانش آموزان ثبت نام و تحصیل می کنند افزود: تلاش می شود به بهترین نحو ممکن و با حضور معلمان توانمند و شایسته زمینه تعلیم و تربیت برای این دانش آموزان فراهم شود.
اردوی فرهنگی آموزشی دانش آموزان منتخب عشایر کشور که با حضور ۶۵۰ دانش آموز پسر در مقاطع متوسطه اول و دوم از چهارم مرداد ماه در مشهد آغاز شده است مدت چهار روز ادامه دارد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: