استفاده از ظرفیت فرهنگیان و دانش آموزان برای نماز جماعت مدارس

ملکی، دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش: در حال حاضر حتی به اندازه مساجد موجود در کشور روحانی نداریم./ حضور روحانیون با آموزش های ویژه در مدارس نیز یکی از اولویت های سیاستگذاران و برنامه ریزان حوزه های علمیه قرار گرفته است./ یکی از مهمترین موضوعاتی که باید مورد توجه قرار گیرد بحث تجهیز نمازخانه های مدارس است./ بر ای اقائمه نماز جماعت مدارس می توانیم از ظرفیت فرهنگیان متدین استفاده کنیم./ در برخی از مدارس دانش آموزان به اقامه نماز جماعت می پردازند که این ها همه جزء ظرفیت های درونی آموزش و پرورش هست.

به گزارش عیارآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ملکی  اظهار داشت : برای تامین ائمه جماعات روحانی در مدارس مهم ترین موضوع بحث ظرفیت های موجود است زیرا در حال حاضر حتی به اندازه مساجد موجود در کشور روحانی نداریم .

وی افزود: به دلیل کمبود روحانیون حتی نتوانستیم نیاز مساجد کشور به روحانی را بر طرف کنیم تا هر مسجد حداقل یک روحانی داشته باشد .

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش گفت: به طور قطع در برنامه های میان مدت و دراز مدت حوزه های علمیه موضوع تامین روحانیون مورد نیاز مساجد از اولویت ها مهم است .

وی ادامه داد : حضور روحانیون با آموزش های ویژه در مدارس نیز یکی از اولویت های سیاستگذاران و برنامه ریزان حوزه های علمیه قرار گرفته است .

حجت الاسلام والمسلمین ملکی یادآورشد: در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ تلاش این است که روحانیون بیشتری برای اقامه نماز مدارس بکار گرفته شوند .

وی تصریح کرد: البته حضور روحانیون در مدارس مستلزم این است که تمهیدات لازم برای حضور روحانیون در مدارس اندیشیده شود یکی از مهمترین موضوعاتی که باید مورد توجه قرار گیرد بحث تجهیز نمازخانه های مدارس است .

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش اضافه کرد: در برخی از مدارس باید نمازخانه دایر شود و اگر احیاناً تغییر کابری داده شده است دوباره احیا شود و از دیگر مسائل پرداخت به موقع حق القدم روحانیون به مدارس است و باید تامینشود که اینها بخشی از کار های سخت افزاری است که برای توسعه اقامه نمازجماعت به وسیله روحانیون باید صورت بپذیرد .

وی اظهار داشت : البته نباید از این مسئله غافل شد که بر ای اقائمه نماز جماعت مدارس می توانیم از ظرفیت فرهنگیان متدین استفاده کنیم و اکنون در بسیاری از مدارس این چنین است .

مشاور وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در برخی از مدارس نیز دانش آموزان به اقامه نماز جماعت می پردازند که این ها همه جزء ظرفیت های درونی آموزش و پرورش هست که پایدار است و تاثیر بسیار خوب و چشمگیری هم بین دانش آموزان و فرهنگیان دارد و در دستور کار قرار گرفته تا جز سیاست های مهم پیگیری شود.

منبع: پانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: