۷۰درصد مناطق روستایی کشور تحت پوشش اورژانس قرار می گیرد

امین صابری‌نیا، رئیس مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور: ما امسال در یک طرح متفاوت تلاش می‌کنیم تا خدمات اورژانس را در مناطق روستایی و محروم توسعه بدهیم. بیش از ۷۰ درصد مناطق روستایی کشور شناسایی شده تا در قالب خدمات اورژانس ۱۱۵ تحت پوشش قرار گیرند.

اورژانس_ پزشک_نظام سلامت_پزشک خانوادهبه گزارش عیارآنلاین، امین صابری‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه سی‌امین اجلاس روسای مراکز اورژانس کشور در سرعین اظهار کرد: ما امسال در یک طرح متفاوت تلاش می‌کنیم تا خدمات اورژانس را در مناطق روستایی و محروم توسعه بدهیم که در این راستا ۵۰ مرکز بهداشت و درمان که به صورت شبانه‌روزی در روستاها خدمات ارائه می‌کنند اورژانس قادر خواهد بود تا با تامین آمبولانس خدمات خود را در این مناطق انجام دهد.

وی بیان کرد: قرار است با تامین نیروی انسانی از طریق اورژانس و همچنین اختصاص یک درصد ارزش افزوده از طریق معاونت‌های امور بهداشتی زمینه‌ای فراهم آید تا ما بتوانیم در مناطق روستایی نیز بتوانیم خدماتمان را توسعه بدهیم.

رئیس مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور گفت: بیش از ۷۰ درصد مناطق روستایی کشور شناسایی شده تا در قالب خدمات اورژانس ۱۱۵ تحت پوشش قرار گیرند.

صابری‌نیا تصریح کرد: امسال تلاش می‌کنیم تا ۷۰ درصد مناطق روستایی را در قالب خدمات اورژانس تحت پوشش قرار دهیم تا روستاییان از خدمات عادلانه و مطلوب در حوزه اورژانس و فوریت‌های پزشکی بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: اورژانس در دو مسیر اولویت‌های خود را پیگیری می‌کند که این اولویت‌ها مربوط به توسعه خدمات در مناطق محروم روستایی و صعب‌العبور است که در این باب اقدامات خوبی نیز انجام شده تا با تامین زیرساخت‌های لازم بتوانیم در این مناطق ارائه خدمات کنیم.

ناوگان اورژانس هوایی نوسازی می‌شود

وی با بیان اینکه تا آخر امسال سه هدف‌گذاری اصلی را دنبال می‌کنیم، افزود: یکی از اولویت‌های این سازمان نوسازی ناوگان آمبولانس است که با توزیع هزار و ۸۰۰ دستگاه آمبولانس در سه سال اخیر سعی کرده تا خدماتی که در این حوزه ارائه می‌شود با کیفیت مطلوب‌تر و سرعت عمل مناسب‌تر انجام شود.

رئیس مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور از راه‌اندازی پایگاه‌های مراکز روستایی خبر داد و گفت: اورژانس ۱۱۵ وظیفه دارد تا پوشش خدماتی خود را به کشور به ویژه در مناطق روستایی و عشایری افزایش دهد که در این ارتباط بین وزارت بهداشت و وزارت کشور تا این خدمات با تامین اعتبار لازم انجام شود.

صابری‌نیا یادآور شد: ما افزایش اورژانس هوایی را نیز در ارائه خدمات سریع‌تر به مردم دنبال می‌کنیم چرا که امروز نیاز کشور بیش از گذشته به اورژانس هوایی معلوم و مشخص است و ما قطعا در مناطق محروم و صعب‌العبور نیاز داریم تا اورژانس هوایی را راه‌اندازی کنیم.

وی ادامه داد: البته ما در حال حاضر از توان برخی دستگاه‌های نظامی همچون ناجا و هوانیروز استفاده می‌کنیم اما سعی‌مان بر این است تا این نیازها را با تجهیز کامل اورژانس هوایی ازطریق تامین بالگرد به صورت ویژه در بخش اورژانس هوایی تامین کنیم.

رئیس مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور همچنین از استانداردسازی فضاهای اورژانس خبر داد و گفت: تکمیل و تجهیز اورژانس بیمارستان‌های در اولویت قرار گرفته چرا که باید در شهر ایرانی خدماتی مناسب در اورژانس‌ها به بیماران ارائه شود تا شان بیماران نیز حفظ شود.

صابری‌نیا اظهار کرد: در این زمینه با بکارگیری نیروهای متخصص و مجموعه‌هایی که مجهز به امکانات مناسب هستند با استقرار پزشک مقیم و متخصص سعی بر این است تا خدمات‌رسانی به سرعت انجام شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: