اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان برای کیفیت بخشی هنرستانها

واعظ مهدوی، معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی: ۱۳۹۵ برای ارتقای کیفیت آموزشی سعی کردیم که سرمایه گذاری‌هایی را انجام دهیم./ بیش از ۵۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار به ارتقای کیفیت آموزشی هنرستانهای فنی اختصاص یافته است./ بحث حمایت از آموزش‌های پیش دبستانی نیز در دستور کار ما قرار گرفته است./ بنیاد مستضعفان پذیرفته است که برای ساخت بیش از یک هزار مدرسه در کشور کمک کند.

واعظ مهدویبه گزارش عیارآنلاین، محمدرضا واعظ مهدوی در اختتامیه جشنواره کشوری هنرهای تجسمی هنرستان های فنی وحرفه ای در سمنان، اظهار داشت: در سال ۱۳۹۵ برای ارتقای کیفیت آموزشی سعی کردیم که سرمایه گذاری‌هایی را انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه در این راستا بیش از ۵۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار به ارتقای کیفیت آموزشی اختصاص یافته است افزود: در سه ماهه نخست امسال نیز ۱۰۰۰ میلیارد ریال آن تخصیص یافت.

معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با اشاره به اینکه این سازمان سیاست‌های دیگری را نیز برای ارتقای مهارت‌های دانش آموزان دنبال می‌کند خاطرنشان کرد: بحث حمایت از آموزش‌های پیش دبستانی نیز در دستور کار ما قرار گرفه است.

واعظ مهدوی تصریح کرد: در این راستا ۵۰۰ میلیارد ریال برای آموزش‌های پیش دبستانی ویژه مراکز پیش دبستانی دوزبانه اختصاص یافته است.

وی عنوان کرد: برداشت ما این است که دانش آموزان باید قبل از شروع تحصیل از زمان حضور در دوره‌های پیش دبستانی توانمندسازی شوند و توجه به این مهم سبب می‌شود تا دوران تحصیل آنها بسیار موفقیت‌آمیز‌تر باشد.

معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با اشاره به اینکه این سازمان سعی کرده است تا توجه ویژه‌ای را برای مناطق محروم داشته باشد عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین نقاط مورد توجه ما استان سیستان و بلوچستان است.

واعظ مهدوی گفت: شاخص‌های آموزشی در مناطقی مانند سیستان و بلوچستان از دیگر نقاط کشور بسیار عقب است و بر همین اساس به این مناطق اعتبارات ویژه‌ای اختصاص داده داده شد.

معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با اشاره به ضرورت انسداد مبادی بی‌سوادی خاطرنشان کرد: در وزارت آموزش و پرورش و مجموعه نهادها مانند نهاد رسیاست جمهوری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سایر بخش‌های موجود کشور، استانداری‌ها برای انسداد مبادی بی‌سوادی و جلوگیری از ترک تحصیل اقدامات هماهنگی را سازمان داده‌اند.

واعظ مهدوی با اشاره به لزوم توجه به ایجاد زیرساخت‌های لازم برای تحقق باسوادی کامل در کشور تصریح کرد: در این راستا بنیاد مستضعفان پذیرفته است که برای ساخت بیش از یک هزار مدرسه در کشور کمک کند و اعتبارات سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نیز به این موضوع کمک می‌کند.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: