نیاز آموزش و پرورش به جذب و استخدام ۲۰ هزار نیرو

فانی، وزیر آموزش و پرورش: متقاضی ۱۰ هزار نفر نیروی دارای مدرک لیسانس به بالا هستیم./ به ۱۰ هزار نیروی دارای مدرک دیپلم برای جذب در دانشگاه فرهنگیان هستیم./ در صورت ارائه مجوز برای جذب این نیروها، امیدواریم شهریور ماه بتوانیم آزمون برگزار کنیم./ سه عامل رشته، جنسیت و بومی در این آزمون موثر است و حداکثر سن ۳۰ سال از شروط این آزمون است./ از سازمان مدیریت برای آخر شهریور قول گرفتم اما چون تصمیم نهایی با بنده نیست، قول قطعی برای پرداخت معوقات فرهنگیان را نمی‌دهم.

به گزارش عیارآنلاین، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه شانزدهمین نشست مشترک معاونت امور زنان و خانواده با مشاوران دستگاه‌های اجرایی، در جمع خبرنگاران درباره مجوز استخدام در آموزش و پرورش گفت: متقاضی ۱۰ هزار نفر نیروی دارای مدرک لیسانس به بالا هستیم که در دانشگاه فرهنگیان در یک دوره یکساله مهارت‌های معلمی را طی کنند، در عین حال به ۱۰ هزار نیروی دارای مدرک دیپلم برای جذب در این دانشگاه هستیم.

وی ادامه داد: در صورت ارائه مجوز برای جذب این نیروها، امیدواریم شهریور ماه بتوانیم آزمون برگزار کنیم.
فانی در پاسخ به این سوال که ممکن است این آزمون در قالب آزمون دستگاه‌های اجرایی برگزار شود، تصریح کرد: ترجیح می‌دهیم آزمون مستقل انجام دهیم، ممکن است این آزمون زودتر از شهریور ماه برگزار شود.
وی با بیان اینکه سه عامل رشته، جنسیت و بومی در این آزمون موثر است، افزود: حداکثر سن ۳۰ سال از شروط این آزمون است.
وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی درباره پرداخت معوقات فرهنگیان اظهار داشت: طی ارسال چند نامه به سازمان مدیریت از آن سازمان درخواست تخصیص اعتبار برای پرداخت معوقات فرهنگیان را داشتیم که بتوانیم از شرمندگی همکاران در بیاییم.
وی درباره زمان پرداخت معوقات فرهنگیان ادامه داد: از سازمان مدیریت برای آخر شهریور قول گرفتم اما چون تصمیم نهایی با بنده نیست، قول قطعی برای پرداخت این معوقات را نمی‌دهم. ۱۵۰ میلیارد تومان معوقات سال ۹۳ و ۱۵۰۰ میلیارد تومان معوقات سال ۹۴ است.
فانی در پایان از پرداخت معوقات حق التدریس‌ها تا پایان شهریور ماه خبر داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: