۱ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۱

اتصال کارتهای بانکی به شبکه‌های پرداخت بین‌المللی

نخستین جلسه کمیسیون کارت‌ بانک‌ها در سال ۹۵ برگزار شد و در آن اتصال به شبکه‌های پرداخت بین‌المللی در دستور کار قرار گرفت./

به گزارش عیارآنلاین، در ابتدای این جلسه علی کبیری رئیس کمسیسون کارت بانک‌ها، گزارشی از اقدامات انجام شده توسط این کمیسیون در ماه‌های گذشته، به ویژه تعاملات صورت گرفته با اداره نظامهای پرداخت بانک مرکزی جهت توسعه همکاری و ارائه نظرات کارشناسی ارائه کردند.

در ادامه وی خواستار تعامل بیشتر بانک‌ها در کسب و به اشتراک گذاشتن دانش موضوعات و مسائل روز نظام‌های پرداخت همچون کارت اعتباری و اتصال به سیستم‌های بین‌المللی پرداخت شدند.

وی درخواست نمود کارگروه‌های کمیسیون با بررسی‌های کارشناسی دقیق، نقش موثرتری در مشارکت در تصمیم‌سازی و سیاست‌گذاری در صنعت نظام های پرداخت ایفا کنند.

در ادامه، موضوعات دستور کار جلسه مطرح، و حاضران به ارائه دیدگاه‌های خود پرداختند. همچنین در این جلسه ۲ کارگروه جدید «کارت اعتباری» و «ارتباط با شبکه‌های بین‌المللی پرداخت» به کارگروه‌های قبلی کمیسیون- کارگروه ابزار و کارت – اضافه و اعضای آنها انتخاب شدند.

در پایان جلسه با پیشنهاد رئیس کمیسیون و موافقت اعضاء، کمال نیک‌سیرت از بانک اقتصادنوین، به عنوان دبیر کمیسیون کارت بانک‌ها انتخاب و معرفی شدند.

منبع: بانک مردم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: