۳ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۰

نماینده مجلس: در مورد منطقه آزاد برخلاف پیش بینی ها برای تاثیرگذاری ملی، تاثیر آن فقط در سطح منطقه ای نمایان شد

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی رشد و توسعه منطقه ای را به همراه دارد.

به گزارش عیارآنلاین، سید کمال الدین شهریاری روز دوشنبه درحاشیه نشست علنی شورای اسلامی شهر بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: در سال ۷۲ که برای نخستین بار چگونگی مدیریت مناطق آزاد مطرح شد از لایحه آن دفاع کردم و در نهایت با آرا موافق نمایندگان کیش، قشم و چابهار تبدیل به منطقه آزاد تجاری شدند.
وی بیان کرد: علت موافقت نمایندگان در آن زمان این بود که منطقه آزاد دروازه ای برای ورود تکنولوژی و تاثیرگذاری آن درعرصه ملی است ولی برخلاف پیش بینی ها تاثیر آن فقط در سطح منطقه ای نمایان شد.
شهریاری، درارتباط با لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری گفت: فوریت اول ایجاد منطقه آزاد تجاری بوشهر نیز رای شکننده ای آورد و با سمپاشی های صداو سیما فکر نکنم این لایحه رای لازم را کسب کند.
وی در ارتباط با مزیت ها و معایب منطقه آزاد تجاری بوشهر یادآورشد: با ایجاد منطقه آزاد تجاری قیمت دارایی ها افزایش و به دنبال آن ثروت نیز افزایش پیدا می کند و برای آنهایی که در محدوده منطقه آزاد دارای ثرورت هستند پیامدی ارزشمند داشته و برای افراد فاقد دارایی نیز گرانی به همراه دارد.
شهریاری در ارتباط با محدوده منطقه آزاد بوشهرگفت: منطقه آزاد باید در مرزها و در مجاورت دریا باشد و محدوده اصلی آن نیز از سوی دولت مشخص می شود.
وی در ارتباط با انتخاب رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر درمجلس شورای اسلامی اظهارکرد: علاقه مندی نمایندگان به ریاست باعث شده تا انتخاب رئیس همچنان بدون نتیجه بماند ولی با این حال پس از اتمام تعطیلات مجلس شورای اسلامی نشست انتخاب رئیس مجمع نمایندگان را برگزار خواهیم کرد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: