تولیدکنندگان: اقدام بانک مرکزی در واریز منابع طرح کارت خرید کالای ایرانی به بانک ها به هیچ عنوان به نفع تولیدکنندگان نیست

در حالی بانک مرکزی باید یک هفته بعد از تراکنش های خرید کالا با کارت اعتباری، منابع را به حساب بانک ها واریز می کرد که امروز بخش عمده منابع ۴۲۰۰ میلیارد تومانی در اختیار بانک‌ها است ولی آنها هم تمایلی به صدور تمام کارت‌ها ندارند.

به گزارش عیارآنلاین، فاز جدید اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالای با دوام ایرانی با توافق به عمل آمده میان سازمان مدیریت و برنامه ریزی با وزارت صنعت و تولیدکنندگان از اواخر هفته گذشته آغاز شده است. مطابق این تصمیم قرار شده سقف کارت اعتباری از ۶ میلیون تومان به ۱۰ میلیون افزایش پیدا کند. همچنین مشمولین دریافت این کارت از سه گروه بازنشستگان، فرهنگیان و مشمولین تأمین اجتماعی افزایش پیدا کرده و اعضای کمیته امداد، کارکنان ثبت احوال، بنیاد شهید و قوه قضائیه هم می توانند اقدام به تهیه این کارت کنند.

تولیدکنندگان معتقدند، دولت می‌بایست در اصلاح این طرح تمام کارکنان دولت را مشمول دریافت این کارت می‌کرد اما گویا سازمان مدیریت علی‌‌رغم پیشنهاد وزیر صنعت و درخواست تولیدکنندگان فقط ۷ گروه را مشمول دریافت کارت های اعتباری می‌داند. البته با وجود اعمال این اصلاحات تولیدکنندگان همچنان به نتایج مثبت اجرای این طرح خوش بین نیستند.

البته در این میان یک نکته قابل تأمل هم وجود دارد. برخی فعالان بخش تولید با اعلام اینکه بانک مرکزی بخش عمده اعتبار ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی کارت اعتباری خرید کالای بادوام ایرانی را به حساب سه بانک صادارت، ملی و رفاه واریز کرده است، به تسنیم به می‌گویند: براساس توافقات به عمل آمده بانک مرکزی باید یک هفته بعد از تراکنش ها منابع را به حساب بانک ها واریز می کرد، اما در حال حاضر منابع در اختیار بانک‌ها است ولی آنها تمایلی به صدور تمام کارت‌ها ندارند.

براساس اظهارات این تولیدکنندگان اقدام بانک مرکزی در واریز منابع به بانک ها به هیچ عنوان به نفع تولیدکنندگان نیست و فقط منافع سیستم بانکی را تأمین می کند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: