پاداش فرهنگیان بازنشسته تصویب شده است اما تخصیص نیافته

مجاوری، مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش: پاداش فرهنگیان بازنشسته ۹۳ و ۹۴، براساس مصوب دولت در ردیف بودجه سالجاری تصویب و پیش بینی شده، اما هنوز تخصیص نیافته است./ مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده بنگاههای اقتصادی که تاکنون از پرداخت مالیات معاف بودند پرداخت می شود./ اجرایی شدن قانون نقش ارزشمندی در برقراری عدالت آموزشی و اجرای اصل (۳۰) قانون اساسی دارد.

به گزارش عیارآنلاین، مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش گفت: تعامل با سازمانهای منابع درآمدی، توسعه مشارکتها و تعامل برای وصل منابع درآمدی حق قانونی وزارت آموزش و پرورش و از اصلی‌ترین و مهمترین برنامه‌های دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش در سال جاری است.

بر اساس این گزارش، منصور مجاوری اظهار کرد: تعامل با سازمانهای منابع درآمدی ، توسعه مشارکتها و تعامل برای وصل منابع درآمدی حق قانونی وزارت آموزش و پرورش  و از اصلی‌ترین و مهمترین برنامه‌های دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش در سال جاری است.

وی با اشاره به مطالبات فرهنگیان اشاره کرد و گفت: پاداش فرهنگیان بازنشسته ۹۳ و ۹۴، براساس مصوب دولت در ردیف بودجه سالجاری تصویب و پیش بینی شده، اما هنوز تخصیص نیافته است.

مجاوری اضافه کرد: امیدواریم براساس تخصیص اعتباری که سازمان مدیریت و برنامه ریزی در اختیار این وزارتخانه قرار می دهد بتوانیم پاداش این بازنشستگان را تسویه و پرداخت کنیم.

مدیر کل دفتر برنامه و بودجه وزارت اموزش و پرورش به ماده ۷۸ قانون تنظیم بخشی از مقرارت مالی دولت اشاره کرد و گفت: این قانون در سال ۹۳ در مجلس شورای اسلامی مصوب و پس از تایید شورای نگهبان در سال گذشته ابلاغ شد.

وی گفت : براساس این قانون مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده  شرکت ها و بنگاههای اقتصادی زیر مجموعه آستان قدس رضوی ، نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان امام که تاکنون از پرداخت مالیات معاف بودند از امسال به آموزش و پرورش پرداخت می شود.

وی افزود:اجرایی شدن این قانون نقش ارزشمندی در برقراری عدالت آموزشی و اجرای اصل (۳۰) قانون اساسی و تجهیز تمام آموزشگاههای آموزش و پرورش با اولویت مناطق محروم و روستاها دارد.

مجاوری اضافه کرد: این سهم مالیات برای توسعه عدالت آموزشی در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرد و امیدواریم این موسسات و دستگاه‌های ذکر شده نسبت به پرداخت مالیات خود در جهت توسعه پایدار اقدام کنند.

وی گفت: همچنین دستگاه‌های نظارتی به عنوان ضمانت اجرایی این قانون خواست که سهم مالیاتی اموزش و پرورش را از محل پرداخت مالیاتها ، هر چه سریعتر در اختیار این وزارتخانه قرار دهد.

مجاوری براجرای قانون ماده ۷۸ تاکید کرد و گفت: اجرایی نکردن قوانین، در واقع احترام نگذاشتن به قوانین است.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش مدیر کل دفتربرنامه و بودجه وزارت در ادامه گفت: باید فرهنگ زندگی ایرانی – اسلامی ، پژوهش ، عدالت جویی و دانش محوری را باید به دانش آموزان آموزش دهیم.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: