موافقت بنیاد مستضعفان برای ساخت هزار کلاس درسی در مناطق محروم

فانی، وزیر آموزش و پرورش : امیدواریم رشد و توزیع متوازن رشته‌های تحصیلی را از طریق بسته های هدایت تحصیلی به دست آوریم./ بنیاد مستضعفان موافقت کرده است که هزار کلاس درسی در مناطق محروم ظرف سال‌های ۹۵ و ۹۶ احداث شود./ امیدواریم با رسیدگی بیشتر به مناطق محروم گام‌هایی در راستای عدالت آموزشی برداریم.

به گزارش عیارآنلاین، وزیر آموزش و پرورش درباره بسته‌های هدایت تحصیلی گفت: این بسته‌ها به نفع دانش آموزان و سیستم آموزش کشور است.

علی اصغر فانی گفت:‌ این بسته‌ها مصوب شورای عالی آموزش و پرورش است و با توجه به تجربیات داخلی و جهانی تدوین شده است.

وی با بیان اینکه خانواده‌ها و دانش‌آموزان باید در خصوص این بسته‌ها توجیه شوند، گفت: ما این بسته‌ها را با توجه به چهار عامل موثر علاقه، استعداد، نیاز کشور و امکانات آموزشی تدوین کرده‌ایم که امیدواریم رشد و توزیع متوازن رشته‌های تحصیلی را از این طریق به دست آوریم.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به اینکه استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، آذربایجان غربی و جنوب استان کرمان از جمله مناطق محروم کشور هستند، گفت: از دو سال پیش شورایی مرکب از سازمان مدیریت، معاونت روستایی ریاست جمهوری، بنیاد مستضعفان، کمیته امداد و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تشکیل شده است که موفقیت‌های قابل توجهی را در این مناطق داشته است.

فانی ادامه داد: از اقدامات این شورا در استان سیستان و بلوچستان اختصاص ۵۰۰ ردیف استخدامی و اعتباراتی معادل ۱۷۰ میلیارد تومان برای فضای آموزشی این استان بوده است.

وی ادامه داد: اخیرا بنیاد مستضعفان موافقت کرده است که هزار کلاس درسی در این مناطق ظرف سال‌های ۹۵ و ۹۶ احداث شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: امیدواریم با رسیدگی بیشتر به مناطق محروم گام‌هایی در راستای عدالت آموزشی برداریم.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: