حل مشکل نقدینگی ۱۰ هزار واحد تولیدی در دستور کار/ امیدواری برای حل مشکل همه واحدها تا سه سال آینده

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در امور صنایع با تاکید بر پیگیری اهداف اقتصاد مقاومتی ، موضوع رونق تولید و شروع آن از اتبتدای سال ۹۴ را در راستا تحقق منویات مقام معظم رهبری عنوان کرد .

به گزارش عیارآنلاین، مهندس صالحی نیا در کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید در تبریز  گفت: تامین نقدینگی مورد نیاز بخش صنعت ، تامین بازار مناسب و افزایش صادرات و نهایتا رفع موانع پیش روی واحدهای تولیدی از جمله اهدافی است که در طرح رونق تولید مد نظر قرار گرفته الست .
وی ادامه داد: در ابتدا حمایت از واحدهای تولید کوچک و متوسط و در آخر کمک به رونق واحدهای بزرگ به عنوان زنجیره تکمیل کننده واحدهای دیگر مورد تاکید است .
صالحی نیا گفت : از ۳۸ هزار واحد تولیدی مشکل دار در کشور در فاز اول ۱۰ هزار واحد مورد نظر است که واحدها ی صنایع تبدیلی و کشاورزی غیر از این رقم خواهد بود .
وی اظهار داشت : اگر طبق برنامه ریزی صورت گرفته بتوانبیم موانع و مشکلات این ده هزار واحد تولیدی که عمدتا کمبود نقدینگی است حل کنیم امیدورایم تا سه سال دیگر همه ۳۸ هزار واحد تولیدی را در وضع مطلوبی ببینیم .
معاون امور صنایع وزیر صنعت ضمن ابراز رضایت از مراحل ثبت نام واحدهای تولیدی آذربایجان شرقی در سامانه بهین یاب گفت : با توجه به دقت و حساسیت کارشناسان در مراحل بررسی پرونده و ارجاع به بانکهای عامل شاهد پرداخت تسهیلات مورد نظر در یک هفته آتی خواهیم بود .
در ابتدای این جلسه “حسین نجاتی” رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی نیز با ارائه گزارشی از وضعیت برگزاری کارگروه  رفع موانع تولید در استان گفت : تنها با حضور استاندار ۶ جلسه کارگروه رفع موانع تولید در شهرستانها برگزار شده است .
وی ادامه داد : طبق مطالعات کارشناسی شده از ۴۶۰۰ واحد تولیدی استان ۵۰۰ واحد مشکل دار احصا شد که عمده مشکلات آنها کمبود نقدینگی و معوقات بانکی است .
وی همچنین از برگزایری ۵۳ جلسه کارگروه در ۳ ماهه نخست سالجاری خبرداد و افزود : در این جلسات ۲۵۴ پرونده با یکصدو نود مصوبه مورد بررسی قرار گرفت .
نجاتی به ثبت نام ۲۳۰۱ واحد تولیدی در سامانه بهین یاب اشاره کرد و اظهار داشت : از این تعداد ۹۱۶ مورد مربوط به بخش صنعت و ۱۳۸۵ مورد مربوط به بخش کشاورزی است .
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی از معرفی ۲۸۶ واحد تولیدی به بانکهای عامل خبر داد و گفت :  امیدواریم با ۱۹۲۰ میلیارد ریال تسهیلاتی که از این بخش به تولید استان تزریق خواهد شد شاهد تثبیت و اشتغالزائی ۶۸۰۰ نفر در واحدهای تولیدی کوچک و متوسط استان باشیم .

منبع: شاتا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: